Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A "Rossz tanulo felel"-nek mi...

A "Rossz tanulo felel"-nek mi a lényege?

Figyelt kérdés
A Rossz tanulo felel c. elbeszélésről kell 10-15 mondatos vélemény esszébe!Én nem értettem meg nagyon a lényegét!Irjatok!
2009. jan. 15. 16:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Léci irjatok má le a véleményeteket!
2009. jan. 15. 16:15
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de azon mit nem lehet erteni? Mi lesz, ha majd az Egyperceseket tanuljatok?
2009. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én csak azt tudom javasolni, hogy olvasd el mégegyszer a fejezetet és írj ki belőle 10-15 lényeges mondatot:)
2009. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem értem a lényeget mit irjak ha nincs vélemény és fontos lenne!Mert lehet ezt dönti el a félévimet és 8-dikos vok!
2009. jan. 15. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a művet, de ha egy elbeszélésről van szó, és 10-15 mondatot kell leírni, akkor ha valaki leírja neked a cselekményt, abból az lesz, hogy egy az egyben lemásolod.

Mindazonáltal inkább segítsetek neki, az egyszerűbb.

Csak alakítsd át, mert ha a tanárod beír egy mondatot a googleba, azonnal ideakad.

És az írni ige hosszú í.

A tanuló meg hosszú ó.

2009. jan. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszem el, hogy elolvastad a muvet, ami alig tobb, mint 1 oldal, es a cselekmenye is egyszeru, mint a szazasszog (nagyon jo iras ettol meg, csak a humorra epit inkabb.)


A lenyeg: a rossz tanulot kihivjak felelni matekbol. Masodfoku egyenlet. Nem tudja. Probalja huzni az idot, es ugy viselkedni, hogy meggyozze a tanart, o keszult ("Tanar ur kerem, en keszultem."). Ez nem sikerul. A tanar nem reagal, kihiv egy masik felelot (Polgar Erno). A rossz tanulo probal kozben ugy tenni, mintha o meg mindig a topon lenne, meg sug is a felelonek, mert ez azt mutatja a tanar fele, hogy o igenis tudja az anyagot.


Vegul elismeri "a vereseget", es mar olyanokat vizional, hogy katonaiskolaba jar, ez a motivum egyebkent az egesz irast atszovi viziok formajaban.


Ez mondjuk csak cselekmeny, hogy ebbol hogy raksz ossze egy irast, a te dolgod, bar nem eppen korrekt fellepes a tanarral szemben, aki megadja neked a lehetoseget a javitasra, es te meg ezt is elsumakolod.


Lehet lepontozni.


Az 1. valaszolo

2009. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Meg sem érdemelnéd a jobb jegyet! Olyan nincs, hogy nem érted, valamit csak értesz belőle! Ha meg ennyire nem óra után megkérdezed a tanártól, osztálytárstól, neten utána nézel, DE NEM ITT OLDATOD MEG MÁSSAL!
2009. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!