Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Földrajz: Hazánkban a hegy...

Földrajz: Hazánkban a hegy melyik oldalára telepítenél fenyőerdőt?

Figyelt kérdés

1.) Hazánkban a hegy melyik oldalára telepítenél fenyőerdőt? (észak?)

Miért? (mert sokkal kisebb szögben érik a napsugarak) Mit tennél, ha ugyanezt a feladatot Argentínában kellene megoldanod? (fordíva: dél ...)


2.) Hogyan változik a napsugarak hajlásszöge egy nap és egy év során? Milyen következményei vannak ezeknek?


Aki tudja a válaszokat, legyen szíves válaszolni rá és/vagy kijavítani, amiket én írtam! :)


Köszönöm! :)


2009. jan. 18. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre adott válaszaiddal egyetértek.

2.) A napsugarak hajlásszöge az égi egyenlítő hajlásszöge+-23,5 fok között mozog. Az égi egyenlítő hajlásszöge pedig 90°-földrajzi szélesség. Mivel mi itt Bp-en 47,5°-on vagyunk, ezért tőlünk nézve az égi egyenlítő 90°-47,5°=42,5° magasan van a déli horizont fölött. A tavaszi és őszi napéjegyenlőségekkor (március 20, szeptember 22) itt delel a Nap, míg június 21-én a nyári napfordulón 42,5°+23,5°=66° magasan delel, míg december 21-én a téli napfordulón csak 42,5°-23,5°=19° magasságig jön csak fel. Amúgy a 23,5°-ot gondolom tudod, hogy az a Föld forgástengelyének a ferdesége. És a napi járás, meg ugye 0° (napkeltte) - delelés (19<°<66) - 0° (napnyugta) -ig megy.

2012. jún. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!