Hogyan kell elforgatni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 11:53
 1/2 A kérdező kommentje:
(Nem voltam órán) Rajzolj egy háromszöget forgasd el +120fokkal utánna rajzolj mégegy háromszöget azt meg forgasd el -180fokkal. Rajzolj egy négyszöget azt forgasd el +120fokkal. HOGYAN KELL FORGATNI? MI KELL HOZZÁ? RÉSZLETESEN LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE ÍRJÁTOK LE NEKEM LÉGYSZI. Köszi:)
2011. márc. 4. 11:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egy tetszőleges pont körül kell forgatnod,akkor:

1, válassz ki egy tetszőleges pontot a síkban

2, a körződet szúrd a pontba, és rajzolj körívet a háromszög egyik csúcsából. Erre szerkezd ki a plusz 120 fokot (vagyis mérd ki a körívre 2szer a középpont és a csúcs távolságát), ekkor megkapod a +120 fokkal elforgatott szöget. Ezt ismételd meg a másik 2 szögre is, és ha összekötöd az új csúcsokat, megkapod az elforgatott háromszöget.

aA + irány az óramutató járásával egyező, a - elforgatás az óramutató járásával ellentétes.


Remélem érthető voltam.


Üdv!

2011. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!