Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazást kell írnom Irodalo...

Fogalmazást kell írnom Irodalombol (? )

Figyelt kérdés
a Fogalmazásnak az a címe hogy "Utazás a középkorba" és arról kel benne írni hogy pl.:belecsöppentem egy középkori városba és hogy ott milyen kalandok és meglepetések érhetnek és az akkori szerzeteseket is bele kellene vonni mert azokról tanulunk
2011. márc. 15. 19:29
 1/3 anonim válasza:
szerintem bízd a képzeletedre :D amugy fogalmazást nem nehéz írni ja és erre van a google is:) meg ez is ugye de mondjuk ehhez nem sokat tudok fűzni hozzá néz meg egy újságot is vagy ha van valami középkori könyved vagy amibe az van az is sokat segítheted!
2011. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam hogy valaki majd unalmában ir egy kis összefoglalót amit leirok hosszaban :D
2011. márc. 15. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy esős napon arra ébredsz, hogy minden lángokban áll, és a falu lakói középkori öltözetben rohangálnak.

Kiderül hogy tényleg a középkorban vagy (túrázás közben leestél egy szikláról, többre nem igazán emlékszel). Azt hazudod, hogy diák vagy, és segítséget kérsz, mire a szerzetesekhez irányítanak.

A szerzetesek örömmel fogadnak, miután sikerül megértetned magad velük. (Középkori magyar kicsit más volt)

Beállsz segíteni a szerzeteseknek, miközben szeretnéd kideríteni, mit keresel te a középkorban.

Egy nap, amikor sétálsz, meghallod, hogy a főapát gyújtatta fel a falut, mert azok nem akartak fizetni. Eközben a faluba érkezik az egyik herceg, akire nagyon hasonlítasz. A herceg vadászni jött, és megnézni az apátságot. (illetve venni pár könyvet)

Az apát eközben újra gyújtogatást tervez, de most a herceget akarja megölni, és a falusiakra kenni a dolgot.

Szólni akarsz a hercegnek, de meglepnek, és rájönnek, hogy tudsz a tervről. Épp hogy elmenekülsz, de ötleted sincs, hogyan szólj az ősödnek. Ám a sors megszán, és találkozol az egyik hercegi szolgával, aki hisz neked. Elmondja a hercegnek a dolgot, mire a férfi beszélni akar veled. Te elmondod, hogy a jövőből jöttél (nem néznek hülyének, csak egy kicsit nagyon), és mit tudtál meg. A herceg is hisz neked, és az információért cserébe, ad egy aranyforintot. Megfogd az aranyforintot, amikor tűzropogást hallasz. Miközben mindenki menekül, te elesel. A füsttől elájulsz.

Amikor felébredsz egy erdőben fekszel, kezedben egy aranyforinttal. Nevetsz, felállsz, és örömmel állapítod meg, hogy a régi ruháid vannak rajtad. Zsebre teszed az aranyat, és hazamész.


Nos, kicsit fantáziadús, de ilyesmire gondoltál? :D

2011. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!