Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy ionvegyület tömegszázaléko...

Egy ionvegyület tömegszázalékos összetétele a következő: N: 35m/m%, H: 5 m/m%, O: 60 m/m%.1. Határozza meg a vegyület képletét! 2. Írja fel a vegyület előállításának reakcióegyenletét! 3. Mire használják a feladatban szereplő vegyületet?

Figyelt kérdés

Tudna valaki segíteni.


Én úgy csináltam, hogy a hidrogénnel végigosztottam a többit, így kaptam H1 N7 O12.

De ez melyik vegyület? mert azt nem tudom


2011. ápr. 27. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne oszd végig, mert abból csak a tömegarányok jönnek ki, neked meg a mólarányokra van szükséged.


Tételezz fel 100 gramm ilyen anyagot, és határozd meg, hogy az egyes elemekből hány gramm van benne:


N: 35g

H: 5g

O: 60g


Oszd el ezeket a moláris tömegükkel, így ki fog jönni egy mólarány:


N: 2,5 mól

H: 5 mól

O: 3,75 mól


Ezek az arányok, alakíts őket úgy, hogy egész számok jöjjenek ki.


N: 2

H: 4

O: 3


Vagyis: N2H4O3


Persze ezeknek a többszörösei is lehetnek, mert az nem derülhet ki ezekből az adatokból, de ezekkel a számokkal van egy megfelelő vegyület:


NH4NO3

ammónium-nitrát


NH3 + HNO3 => NH4NO3


műtrágyaként használják

2011. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!