Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az általános iskolai számítást...

Az általános iskolai számítástechnika oktatás helyzetéről kellene esszét írnom. Van valakinek erről tapasztalata?

Figyelt kérdés

Történelmi áttekintés is jöhetne bele (mióta kötelező, mennyi óraszámban az egyes NAT-ok szerint)

Milyen nehézségek vannak (személyi és tárgyi feltételeken kívül)

Egyes iskolákban a mindennapi életünk nevű tárgy keretein belül tanítják, milyen tapasztalatok vannak erről.

Esetleg milyen javaslatotok lenne, hogy jobb legyen az oktatás.

Bármilyen információt, ötletet szívesen vennék!


2009. márc. 23. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Én szülőként egyáltalán nem vagyok megelédve az informaika oktatással. Gyerekeim iskolájában ez annyiból áll, hogy egész órán interneteznek.Felső tagozat 5. és 7. osztályban. A szülők többszöri kérésére sem változott semmi.Heti 1 órában. Egy nagy nulla az egész.
2009. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én hatodikos vagyok és órán azt tanuljuk, hogy hogyan kell bekapcsolni a számítógépet, és hogyan kell Word dokumentumot elmenteni... Bár nálunk a szülők "fellázadtak" mégsem történt semmi.
2009. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jelenleg gyesen vagyok, de 4 évig tanítottam számítástechnikát előtte.Heti 1 órában.Én tanmenet alapján tanítottam.Először nehéz volt,mert a gyerekek folyton csak játszani akartak,nem értették,hogy ez egy ugyanolyan tantárgy,mint a többi.De aztán nagyon jól összecsiszolódtunk,és azért óra végi 5 percet lehetett játszani.Tanítottam word-öt,paint-et,internetkezelést,power point-ot,stb.A szomorú a kollégák viselkedése volt.Szinte strébernek tatottak,amiért minden órára feladatlappal,aplikációval,stb készültem.Tisztelet persze a kivételnek.Minden óra elején feleltettem,vázlatot diktáltam,gyakoroltunk.Szóval,azt gondolom,hogy én igenis komolyan vettem.Ha lenne még kérdésed írj privit!
2009. márc. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én hatodikos vagyok, ebben a tanévben kezdtünk számtechet tanulni...

Csak annyi a gond, hogy heti egy óránk van...Kezdetben nehéz volt, mert mindenki játszani akart, én meg tudtam, hogy mi a rendje, hisz én ilyen irányon akarok elhelyezkedni majd.

Először is minden fogalmat át vettünk, beállítások, Windows jellemzés, Kompatibilitás, Információ fogalma, információ piramis, helyi menü, úszó menü, aktív menü, egér billentyűzet dátum beállítás, kinézet átállítás, meg ilyenek...

Szerintem lehetne erősebben is tanulni, és lehetnének szigorúbbak a tanárok, nagyobb követelménnyel, mert a többi csak mint fakultáció, felveszi, de nem tanul szinte semmit, és csodálkoznak, hogy megbuknak...

Tudnék mutatni saját fogalomgyűjtéseket, nekem egy informatikus ismerősöm ellenőrizte, ő azt mondta, ha hozzá vennék még valamit, akkor teljes lenne alapnak...csak egy a gond, hogy senkit nem foglalkoztat, mindenki bejár órára, és pont...meg kéne értetni velük, hogy ez is egy tantárgy, ugyan úgy kell tanulni, mint a többiből...


egy Hatodikos Lány

2010. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!