Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek példa 3.! Mi a megoldás...

Matek példa 3.! Mi a megoldás és hogyan jön ki? Köszönöm ;)

Figyelt kérdés

A feladat: [link]


Addíciós tételekkel meg tudom csinálni! Valakinek van ötlete egy gyorsabb, frappánsabb megoldáshoz? Mint például ez:

[link]


2011. aug. 12. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi volnék, és leginkább a MIÉRT ekre.


Pl a második képen a megoldásnál MIÉRT pont azt az összefüggést kell használni


(továbbá mi a fsznak tanítanak iylen baromságokat?)

2011. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bongolo ***** válasza:

Ismert összefüggés:

cos 2x = cos² x - sin² x

Vagyis cos 30-ról van szó, amit fejből kell tudni, hogy √3/2. Vagyis C.

2011. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (Pedig ezt még tudom is...illetve tudnom kellett volna...)
2011. aug. 13. 00:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Tipp:


Nevezetes szögek szinuszát és koszinuszát lehet ábrázolni is, egyenlő szárú háromszögek felével. Én sem tudom fejből az összeset, ha kell valami, gyorsan rajzolok egy háromszöget és megnézem.


pl: egyenlő oldalú háromszögbe behúzod az egyik magasságot, ekkor lesz két háromszöged, szögeik: 30,60,90

oldalaik: a [ egység], a/2, gyök(3)/2 a [pitagorasszal]. Ránézésre és definíció alapján: cos 30=gyök((3)/2)/1 = gyök(3)/2.

2011. aug. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Másik tipp:

Beírom a GeoGebrába:

[link]

2011. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!