Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Földrajz házi feladat. Ki...

Földrajz házi feladat. Ki segít? Gyűjtőmunka! ( lent van a feladat )

Figyelt kérdés

Keres a hibákat, és húzd alá!


Füllentő János a 19. században beutazta a világot. Járt az É-i sarkpont szárazföldjén is. Sok felvételt készített az Arktiszon totyogó pingvinekről, a jégtáblákon napozó és halászó jegesmedvékről. Megismerkedett az állandó lakóházaikban élő eszkimókkal, akik rénszarvasnyájaikat legeltetve vándoroltak vagy fókára vadásztak a fagyos tájakon. A nyugati szelek gyakran hóvihart kavartak. A távolból lefotózta a sarkvidék vulkánját, a Mt. Erebust. Nagyon megviselte szervezetét, hogy a Nap 24 órán át megvilágította a tájat, még karácsonykor sem bukott a látóhatár alá.


Ez a feladat, lécci írjátok le jól, és érthetően! :$

Meg akár LINK -elhetnétek is. Köszönöm nektek előre is :)

*-* Csak jókat írjatok. Ok? HOLNAPRA Kéne!! puszi


2011. okt. 3. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyire csak nem lehetsz buta! Annyira nyilvánvaló hibák vannak benne.

Kapcsold ki a gépet és hajrá! :)

2011. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az É-i sarkponton vagyis alatta nincs szárazföld. Jegesmedve tudtommal nem él az Antarktiszon. Az iglu vagyis az eszkimók lakóháza nem állandó (szerintem), és nem legeltetik a rénszarvasokat mert nem élnek meg a jeges vidéken.


Most így hirtelen ennyit tudtam. :)

2011. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: NEM, Nem vagyok buta. Csak mivel még nem tanultuk, és szorgalmi feladat, gyűjteni kell, meg utána nézni. De mivel én sehol sem gondoltam, hogy talán ide kiírom.. De ha nem segítesz akkor tűnj a kérdésemtől!! Nem kell itt másokat oltogatni.... -.-


2.válaszoló: Köszönöm neked a segítséget! :)


De mások is írjanak!!!! TÖBBET, lécci


mindet*-*

2011. okt. 3. 18:46
 4/4 anonim válasza:

Már rég írtad ezt és gondolom már nem is kell a segíség de azért leírom mert ha más esetleg itt kutakodik jól jöhet a segítség.Összesen hét hiba van benne elvileg: 1.nem az északi sarkpont 2.arktiszon nincsenek jegesmedvék 3. Nem lakóházak hanem igluk 4.a jeges visékeken nem terem fű igy nem legeltetik a rénszarvasaikat 5.nem vagyok benne biztos de szeríntem a hóvihar az hibás 6.nem 24 órán át hanem fél évig utánna sötétség van 7.ha jól tudom május 21 - szeptember 23 ig világitja meg a nap a sakvidéket és mivel a karácsony decemberben van ezért az sem jó


Szerintem ezek a hibák remélem hasznos elég választ adtam :3


Buék

2018. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!