Biológia Influenza vírus?

Figyelt kérdés

Egy influenzán át esett diák beszámolója. Keresd meg a hibákat! A Hibás mondatok számát írd a ki pontozott vonalakra és javítsd a hibákat rövid indoklással.



1. Magas lázam volt, fájt a fejem és sokat köhögtem.

2. Fájtak az izmaim, ízületeim

3. A felköhögött nyálamból mintát vettek és kitenyésztették élettel táptalajon.

4Az orvos azt mondta, hogy influenza vírus okozta a betegségemet.

6. Az orvos antibiotikumot adott

7.Megtudtam, hogy ezt a betegséget még egyszer nem kaphatom el, szervezetem örökké védett lett a kórokozóval szemben

9. A betegségem kórokozója nem csak emberben tud szaporodni hanem állatokban is.

10. Az influenzát többféle vírustörzs okozhatja


2011. okt. 15. 13:12
 1/8 A kérdező kommentje:

Valaki segítsen mert már a padlómon könyv szőnyeg áll, és nem értek sok mindent hogy melyik a hibás válasz.

Pl A vírus nem lehet ki tenyészteni élettelen táptalajon mert csak gazda testben tud szaporodni viszont ha nincs gazda test évekig tud élettelen lenni nem?

2011. okt. 15. 13:14
 2/8 anonim ***** válasza:
A 6-os és 7-es mert az influenzát vírus és nem baktérium okozza, ha baci okozná akkor lenne jó az antibiotikum,a 7-es azért rossz,mert nem leszünk rezisztensek a vírussal szemben.
2011. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És csak ennyi hiba van benne?
2011. okt. 15. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:
igen
2011. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de miért tesznek fel ilyen kérdéseket mikor ez nincs a könyvünkbe. Ezek a tanárok:D
2011. okt. 15. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:
nem tudom nekem ez alap, mert bioszból érettségiztem
2011. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
emelt szintűt kértem Biológiából, szerinted vetessek meg anyukámmal mindenféle orvosi könyvet? Mert ha ilyen kérdések lesznek akkor meg lehet kopaszon jövök ki az érettségiről:D
2011. okt. 16. 17:13
 8/8 anonim ***** válasza:
öregem ez a középszint (se). ne tegyél emeltet, max később, különben tényleg meg fogsz kopaszodni.
2011. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!