Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell a házi dogánál a...

Hogy kell a házi dogánál a forrásokat leirni?

Figyelt kérdés
ha házi dolgozatot kell irni azt tudom hogy le kell a végére irni a forrásokat csak azt nem tudom hogy ha a wikipédiáról vettem le anyagot akkor azt hogy irjam le, elég csak az hogy wikipédia vagy azt is le kell irni hogy ők honnan szedték mert ugye ott az oldalak végén van hogy felhasznált irodalom és ott van egy csomóforrás na azokat is le kell irnom?
2011. okt. 16. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Menőbb, ha a wikipedia alján lévő forrásokat írod le, azt hiszik, milyen alaposan utána jártál. De azért ne az összeset sorold fel, csak azokat, ami tényleg arra a részre vonatkozik.

Egyébként meg ha nem szakdolgozatot írsz, hanem középiskolába kell, akkor oly mindegy mit írsz oda.

2011. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát okj-s képzésben vagyok és a tanár elég komolyan veszi ezeket.
2011. okt. 16. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A wikipédia jó, de csak akkor írd bele, ha a tanárod elfogadja. Nálunk van, aki kihajít wikis forrással, mondván nem hiteles.

Internetes forrás megadásának a módja:

Aerosmith - Wikipédia [link] (2011.10.16. 10:13)


Nyilván az időponthoz azt kell beírnod, amikor nézted az oldalt. Címnek meg az oldal címét. Ha több oldalt is néztél, akkor mind külön fel kell tüntetni.

2011. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy Wikipédia, édeskevés. A minimum a cikk pontos címe.

A Wikipédia maga akar segíteni neked a hivatkozás elkészítésében: bár kevesen tudják, de minden szócikk mellett van baloldalt egy "Hogyan hivatkozz erre a lapra" link, és ott többféle stílusból választhatsz.


Középiskolás szintig elég a Wikipédiára hivatkozni, de egyetemen, főiskolán már illik utánamenni és inkább áttekintésre használni a Wikit, és követni az ott megadott forrásokat, és azokból dolgozni. (Nem pedig csak felírni, mert esetleg a tanár sem szereti, ha hülyének nézik.) Maga a Wikipédia sem hivatkozik forrásként a saját cikkeire.

2011. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!