Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi egy henger palástterülete?

Mennyi egy henger palástterülete?

Figyelt kérdés

Miért nincs logika a matekban? (geometria)


felhúztam magam egy házin ami arról szól hogy:

Mennyi egy henger palástterülete?

ami ugye számomra tök logikus hogy 2*körterület + magasság*körkerület.

nekem ez a logikus és mire kész vagyok összes házival valaki közli hogy rossz az egész mert a palástterület az magasság*2*sugár*pí


ez mi? honnan jön ez? ki találta ki? összevissza összeszorzunk mindent mindennel és az a lesz helyes megoldás? amit én számolok az meg állítólag a felszín...

de most a felszín az nem a palástterület?


rossz vagyok matekból, nem is érdekel, de ez kiakasztó...

ja am 12.-es vagyok és már lassan a falat kaparom...


2011. nov. 7. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A palástterület az csak a palást területe. Tehát az alját és a tetejét nem kell hozzáadni (a két kört).

Jól írtad azt a részét: magasság*körkerület.

(Mivel a körkerület 2*sugár*pi.)

2011. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a felszín a két alapkör+a palást. a palástot terítsd ki síkba, az egyik oldala a körkerület (2*sugár*pí), a másik a magasság. tehát magasság*2*sugár*pí. semmi probléma.

kevered a felszínt a palásttal, az alapkörök azok az alapkörök, a palást meg az ami összeköti.

2011. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"magasság*körkerület" ez pontosan ugyanaz mint a "magasság*2*sugár*pí"

A felszín az nem a palástterület. A palást az, amit magunkra tekerünk, tudod az a ruhaféle. Ha ki akarod számolni a ruhád nagyságát, akkor nem számolod bele sem a fejed, sem a lábad, így a hengernél se számoljuk bele se a talpát, se a fejét. A matekban igenis van logika, sőt, csak az van benne :)

2011. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg jól felhúztad magad - feleslegesen.

Egy üdítős doboznak az "oldala" a palástja. Ha a doboz alját és tetejét is hozzáveszem, az lesz az egésznek a felszíne.

Az alap és fedőlap 1-1 kör(tárcsa), a palástja kiterítve egy téglalap.

Ha csak a palástot kérdezik ( kályhacső ), nem kell az alap és fedőlapot hozzáadni.

Na, pihend ki magad! Jó éjszakát!

2011. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
úúú nagyon köszi... végre valakik akik értelmesen le tudták írni :D ezerköszi tényleg :D
2011. nov. 7. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!