Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » - A 32 lapos kártyacsomagból...

- A 32 lapos kártyacsomagból kihúznk 7 lapot. Mennyi annak a valószínűsége, hogy mind a 4 szín előfordul?

Figyelt kérdés
Kellene a megoldás menete is, ha nem túl nagy kérés :)
2011. dec. 26. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Az összes eset: 32 alatt a 7

Kedvező eset: (8alattaz1)*(8alattaz1)*(8alattaz1)*(29alatta4)


A kedvező esetet elosztod az összes esettel

2011. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bongolo ***** válasza:

Pontosabban a kedvező esetek száma: (8alattaz1)*(8alattaz1)*(8alattaz1)*(8alattaz1)*(28alatta3)

Vagyis 1-1 lapot veszünk mindnégy színből, a maradék 3-at meg már az összes maradék lapból, mert már nem számít a szín.


Az előzővel az a gond, hogy az utolsó 4 lap lehet, hogy csupa olyan színből jön, ami már volt az első 3-ban, ezért nem lesz negyedik szín.

2011. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bongolo ***** válasza:

De nem biztos, hogy így már jó lenne, elbizonytalanodtam. Gondolkodom még rajta.


Másvalaki?

2011. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, elnéztem. Ahogy írtad az előbb, úgy szerintem jónak kell lennie.

Ugye az összes eset az triviális.

A kedvező eshetőségeknél, mivel mind a négy színből legalább 1-et kihúzunk, ezért célszerű először azt az esetet venni, hogy pontosan 1-et húzunk ki, így jön a 8alattaz1. Ugyanezt eljátsszuk a másik 3 színnel, így feltettük azt, hogy 4 húzásból kihúztuk mind a 4 színt. Így a maradék 3 húzásból bármilyen színt húzunk is ki, az már nem számít.


Ez lenne az én logikám, szerintem ez így jó.

2011. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy próbáltatok segíteni, az összes esetet fogadta csak el a tanár, a jó esetben valami hiba van.
2011. dec. 28. 13:32
 6/6 bongolo ***** válasza:

Igen, nem tetszett nekem se, csak nem volt időm gondolkodni rajta.


Ha kihagyjuk az egyik színt, akkor (24 alatt 7) féleképpen húzhatunk 7 lapot. Ugyanezt megtehetjük a másik 3 színnel is, tehát összesen 4·(24 alatt 7) olyan eset van, hogy nincs mind a 4 színből benne.

A kedvező esetek száma tehát:

(32 alatt 7) - 4·(24 alatt 7)

2011. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!