Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kosztolányi Dezső: Boldogság...

Kosztolányi Dezső: Boldogság c. novellájához lenne kérdésem (? )

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy milyen típusu novella ez.

Impresszionista vagy lírai

szimbolista

abszurd

lélektani <-- én erre tippelnék

anekdotikus

stb...


Illetve, hogy narratív, dialogikus vagy monologikus novella e. Ha meg tudja valaki a válaszát magyarázni, az klasz lenne.


Időszerkezete milyen lehet? lineáris vagy retrospektív?


Milyen stílusu novella lehet?


Nagyon fontos lenne, hogy ezekből bármelyikre választ kapjak.



2012. febr. 21. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Most gyorsan elolvastam a novellát.

Egyértelműen lélektani novella, hisz a főhősben lejátszódó lelki folyamat a hangsúlyos.


Retrospektív az időszerkezet, mert visszatekint a múltba, a régi emlékeket említi meg.


A novella szerintem narratív, és monologikus is egyben, hisz elbeszélő jellegű (narratív) de eközben nem párbeszédes, hanem monologikus. Azért elbeszélő jellegű, mert a dolgokat elmeséli.


A milyen stílusú novella kérdés mit takar?


Aayer

2012. febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt értettem a stílus alatt, hogy: romantikus, realista-naturalista, impresszionista, szimbolista, groteszk, szaritikus, abszurd-e.


Amúgy... Ilyenkor van, hogy nem tudok szóhoz jutni, de mégis... Végtelenül köszönöm, hogy csak emiatt a kérdés miatt elolvastad és kielemezted nekem. Kimondhatatlanul hálás vagyok neked. Köszönöm! :)

2012. febr. 21. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:

groteszk, szaritikus, abszurd-e.


Nos. A mű groteszk stílusú, rút és furcsa. Eközben szatírikus (gondolom ez akart lenni a szaritikus :) ) is, mert gúnyos, az egész ábrázolásmódja kissé kifigurázó, emiatt abszurd is, mert már annyira nyomasztóan "mű" az egész, hogy esztelenné válik. :)

Legalábbis szerintem.


Amúgy nincs mit, szívesen olvasok novellákat, az elemzést különösen szeretem.

2012. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!