Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Két nap múlva tz-t írunk...

Két nap múlva tz-t írunk irodalomból, és nem világos egy pár dolog Arany János műveivel kapcsolatban, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1.) mi a közös közös Krímhildában és Detre szászban? (Buda halála)

2.) miben különbözik az Epilógus és a Mindvégig című versek szemlélete, a költészetről megfogalmazott hitvallása?

3.) kire vonatkozik a utolsó az V. László című ballada utolsó két versszaka?



2012. febr. 28. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A 3. kérdésedre megtaláltam a választ.


űl a rab: Mátyás éppen V. László halálának napján érkezett meg Bécsből Prágába, erős őrizet alatt.


földben a király: V. László 1457. november 23-án halt meg. A prágai Hradzsin Szent Vid székesegyházában temették el, ugyanott, ahová utóbb Podjebrád Györgyöt, Mátyás fogvatartóját, majd apósát, cseh királyt is (uralkodott: 1458-1471).

2012. febr. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A verset és as jegyzeteket itt találod:

[link]

2012. febr. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. febr. 29. 08:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Sajnos, a többiben nem tudtam segíteni, mert én már régen jártam iskolába.
2012. febr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem haltam meg.
2020. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!