Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miről szól a Paolo és Francesc...

Miről szól a Paolo és Francesca története?

Figyelt kérdés
Az a házim, hogy írjam le röviden és érthetően, hogy miről szól. El is olvastam, de fogalmam sincs, hogy mi akar ez lenni. Valaki leírná nekem?

2012. márc. 23. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Elég szánalmas, hogy nem érted... Na, mindegy.


Arról szól, hogy Francesca Paolo bátyjának a felesége. Egy nap a kertben olvastam Lancelotról és Ginevráról, és megcsókolják egymást. Ezt látja a nő férje, aki megöli mindkettejüket. Ők a mértéktelenk körébe kerülnek, mivel nem tudtak mértéket tartani a szerelemben, a gyilkos őedig Káinába, a testvérgyilkosok körébe. (gondolom, Káinról hallottál már) Nekik viszont az a büntetésük, hogy a szél örökké sodorja őket.


Mikor elmesélik a történetüket Danténak, ő elájul.

2012. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy szánalma a magyar tanárom is mondta hogy én egyáltalán nem értem amit olvasok...és igen Káinról hallottam már. Köszönöm a segítséget.
2012. márc. 25. 20:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Na ma volt magyarom. Hát tegnap még lenyeltem, hogy azt mondtad szánalmas vagyok, mert örültem, hogy egyáltalán segített valaki. De ma kiderült, hogy ez a kis iromány is csak egy 2-esre elég. Szal ne legyél annyira elszállva magadtól.
2012. márc. 26. 15:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt kérdezted miről szól, én összefoglaltam. Nem azt kérted, hogy fogalmazzam meg egy feleletre. Nálunk a magyartanár szövegértési feladatként ennyit kért belőle. Plusz el lehet olvasni a művet, én elolvastam, és megértettem, ötöst írtam belőle. Te nem. Ennyi.
2012. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó szar suli lehet, ha ennyi elég. "Ennyi". Vagy pedig általános suli...
2012. márc. 30. 19:04
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Nyelvi spec, és az ország egyik legerősebb sulija. Csak nálunk az egész mű volt a lényeg, és nem kivesézni egy aprócska fejezetet. Mi a művet elemeztük, Dante érzéseit, a műben lévő számok jelentését, és kidolgoztuk belőle az érettségi tételt. Egyébként pedig nem értem, mit várt a tanárod, hogy felmondd fejből? Mert ennél részletesebben csak akkor lehetett volna elmondani... Mert csak ez Francesca és Paolo története, ha elolvastad volna rendesen. Amúgy meg ha nem vagy velem megelégedve, miért nem kérdezted meg előtte osztálytársaidat? Vagy a wikipédiát ismered? És tudod, a google a barátod...
2012. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem mindenhol. Wikipedia, google, stb. Az osztálytársaim meg ugyan úgy nem értették, mint én. Az magyar tanárom elvárásairól pedig inkább ne is beszéljünk, mert ő tényleg elvárta volna, hogy elmondjam fejből. De mindegy nem panaszkodok, meg veszekedni se szeretnék... Ja és elolvastam részletesen, csak éppen, én nem ezekhez a művekhez vagyok szokva. Jack London azért lényegesen érthetőbben ír mint Dante.
2012. ápr. 3. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak nem Greksza Tünde a tanárod?
2017. márc. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!