Egy kád csupán a meleg vizes csapból 20perc alatt telik meg, csak a hideg vizes csapból pedig 25perc alatt. Mennyi idő alatt telt meg a kád, ha a meleg vizes csap 4perccel kevesebb ideig volt nyitva, mint a hideg?

holnapra kellene köszönöm szépen a segítséget :):)
2012. szept. 9. 15:27
 1/1 anonim ***** válasza:

v_m=kád/20 (kifolyási sebesség)

v_h=kád/25

v_m*(t-4)+v_h*t=kád


Három ismeretlen, három egyenlet. Az utolsóba helyettesítsd be és kijön a t idő.

2012. szept. 9. 17:53