Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Légy jó mindhalálig c....

A Légy jó mindhalálig c. regényből Nyilas Misi és Török János találkozásait ki kell írnom, valaki segítene?

Figyelt kérdés
Holnapra kéne az egész és úgy tudom valami 3 találkozás van,ha valaki nagyon unatkozik és venné a fáradságot kikeresni nekem nagyon hálás lennék:) sajna nem érek rá:( ha valaki lenne olyan kedves akkor előre is megköszönném. :)

2012. dec. 12. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, nincs már nálam a könyv,de valóban 3 találkozásról van szó:

1. V. /ötödik/ fejezetben van/: Vasárnap Nyilas Misi látogatóba megy Törökékhez, náluk lakott előző évben.

Itt Találkozik Török Jánossal is, itt kéri el tőle János a reskontót, de nem adja vissza, itt bíz rá egy levelet, amelyet Bellának kell átadnia.

2012. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2. VI. /hatodik/ fejezetben: a városban találkozik Nyilas Misi Török Jánossal, aki ismét ráparancsol a gyerekre, hogy feltétlenül adja át a levelet Bella kisasszonynak, és kérjen választ is rá szóban ! Amit meg kell kérdeznie: "szívesen" vagy "sehogyse".
2012. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3. X. /tizedik/ fejezetben: itt találkozik az utcán Nyilas Misi Török Jánossal, aki rábíz egy táskát, addig, amíg bemegy a szüleitől elköszönni, mert elutazni készül.

Mint később kiderül, 10 forintot talál Misi a zsebében, és rájön, hogy azt csak János tehette oda, mert ő nem fogadta el szolgálatai fejében.

Ha felcsapod így a könyvet, szerintem könnyen megtalálhatod egy kis gyorsolvasással.

2012. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,tudtam hogy számíthatok rátok ;)))
2012. dec. 12. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen, akkor ennyi elég volt, mert kissé vázlatosan írtam.
2012. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!