Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az egri csillagok: A végzetes...

Sakes kérdése:

Az egri csillagok: A végzetes hiba című részletét összefoglalnátok 5-6 mondatban?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam de csak 10-12 mondatban sikerült.

2012. dec. 19. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egri csillagok: A végzetes hiba című részletén mit értesz?
2012. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elírtam:A végzetes tévedés.Az egyik fejezet.
2012. dec. 19. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:

A Gárdonyi Géza által írt könyvről van szó?


A könyv 5 részre van bontva, számozott, de el nem nevezett fejezetekkel.


Ilyen szóösszetétel, hogy "végzetes tévedés", nem szerepel sehol a könyvben, sőt egyik szó sem szerepel a könyvben...


Miről írtál eddig?

2012. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Arról hogy Gábor pap meg Bornemissza Gergely kitervelte hogy megöli a szultánt.
2012. dec. 19. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:

A végzetes tévedés

Gábor pap és Bornemissza Gergely azt tervezik, hogy felrobbantják a török szultánt, aki nagy haddal jön Magyarországra.

A pap, hogy megkímélje a 16 éves fiú életét a kockázattól, hajnalban egyedül indul el végrehajtani a merényletet.

Levelet hagy hátra Gergőnek és Jumurdzsák köves gyűrűjét, egyetlen értékes tulajdonát.

A török hadban a legdíszesebb ruházatú lovas a janicsáraga, őt robbantja fel tévedésből Gábor pap.

A szultán sokkal egyszerűbb ruházatot viselt, így életben marad.

A pap a robbanásban életét veszti, Gergely fogságba esik, de furfanggal kiszabadul.

Csak ma láttam a kérdésed, talán még nem késő, ezért válaszoltam.

2012. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!