Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Potassium meg a Calciumnal...

A Potassium meg a Calciumnal miert nem folytatodik 3dik hejon a d-en az elektronok lerakodasa? a Scandiumnal indul meg a 3dik hej d-szerkesztese. Miert?

Figyelt kérdés

[link]

a pasas a kvantumszamos kerdesemre ezt linkelte de a 3dik hejon nem lehet 18 hibas ez az oldal?

nezzetek meg a tablazatot

Koszonom szepen néktek!!!



2012. dec. 26. 16:14
 1/10 A kérdező kommentje:

Az Oxigennel mi a masodik elektronhejon miert valasztottak kulon a 6 elektont? meg amugyis minden hejon.

a 2s l:0 a 2p meg 1. legyetek szivesen elmondanatok miert?

ja es a 2p nel az 2 elekronnak az m-je -1 miert a masik 2 nek meg 0?

Koszonom szepen

2012. dec. 26. 16:19
 2/10 A kérdező kommentje:

a 3dik hej nem tama bocs en neztem el a d-en 10van

okeoke sorry

2012. dec. 26. 16:59
 3/10 anonim ***** válasza:
A 3.d hély kiépülése kisebb energiába telik mint a 4s. Emiatt van így
2012. dec. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

zolex ment a zold mancs koszi

de nem ertem miert nem a 3d folytatodik?

a 4s konnyebb?

de ez elegge erdekes ezt igy fedeztek fel es kesz nem?

maskulombe a palladiumnal meg meg brutalisabb

5s 5p 6s nek kell tele lennie utana jon a a 4f toltodese a Ceriumnal

De azis ugy hogy hogy a Lanthanumnal az 5d re ugrik egy elektron aztan de aztan a Ceriumnal megegy az 5dre majd kepzeled atugranak a 4f-re

ez mar brutalitas szerintem

2012. dec. 26. 18:28
 5/10 A kérdező kommentje:
mindketten az 5drol atudronak a 4fre
2012. dec. 26. 18:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezen nincs mit érteni. Meg kell tanulni. Erre jöttek rá és kész, ez a szabály, hogy a következő héj s- és d-alhéjai előbb töltődnek, mint az előző héj d-alhéja. F-alhéj esetében pedig még nagyobb eltérés van.
2012. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom de az atugralas mivel magyarazhato

a vanadium peldaul es a kromnal meg mar a 4srol atugrott 1 elektron a 3dre

Gondoltam az alhelyaknak meg az atompalyaknak vannak tulajdonsagaik no most a chromnal meg 1 elektron plusz es elszipantotta a 4s-rol az elektront tudod...

erdekes,de mindegy

2012. dec. 26. 19:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért ugrott át, mert sokszor kedvezőbb egy félig telített héj, mint egy majdnem.
2012. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tehát ismét elmondom a cél az energiaminimumra való törekedés. Amúgy nem a levegőbe beszélnek ilyenkor. Ez számított érték. Egy elég bonyolúlt egyenletből(Schrödringer-egyenlet) megoldásaiból következnek ezek a dolgok. Ezeket te sajnos (gondolom középsulis vagy) egyáltalán nem értenéd. Mert a matek nagyon kemény, mivel ez egy nem lineáris parciális differenciál-egyenlet. Gondolom ebből semmit nem értettél. :) A lényeg az, hogy ezeket a dolgokat sokszor megmérték és ki is számolták, és ez jött ki. Úgyhogy ezt meg kell tanulni, hiszen alkalmazásához nem kell (sok) matek.
2012. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Zolex koszonom szepen neked!ment neked a zold mancs koszi
2012. dec. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!