Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki ebben a példában?

Segítene valaki ebben a példában?

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítene valaki ebben a példában? Nagyon szépen köszönöm!!!!!!



Kaphatok egy kis segítséget? Matek eloszlás!

Segítene ebben a példában valaki?


a.) -

Egy 25 tesztkérdésből álló felmérésen, mennyi az esélyünk, hogy találomra válaszolva legalább 9 jó válaszunk lesz, ha minden kérdésnél A, B, C, D lehetőség van? Az eredményt közelítse normális eloszlással!


b.) -

Két pontot választunk véletlenszerűen egy 20 egység hosszúságú szakaszon úgy, hogy a szakasz középpontjának két ellenkező oldalán legyenek. A két pontot egymástól független valószínűségi változónak tekinthetjük. A ,,kxi,, egyenletes eloszlású a [0,10) intervallumon, az ,,eta,, pedig egyenletes eloszlású a (10,20] intervallumon.


2012. dec. 29. 23:02
 1/3 bongolo ***** válasza:

Sok hasonló kérdés volt mostanában, érdemes lett volna rákeresni google-val. Az a)-val ez például azonos, csak mások az adatok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

(Nem tudom, miért nem sikerült a srácnak, szerintem jó, amit írtam.)


A b)-nél meg nem írtad le a kérdést.

2012. dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem valószínűség számítás? Kedvező osztva összes esettel?
2012. dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bongolo ***** válasza:

Volt már ugyanez a kérdés, ott a b) kérdése is megvan. Nézd meg, ott leírtam, hogyan lehet az ilyeneket grafikus módszerrel megoldani:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2012. dec. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!