Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki tud segíteni irodalomból?

Ki tud segíteni irodalomból?

Figyelt kérdés

Légy jó mindhalálig-hoz vannak feladatok, de nem tudom őket.

1,Tárgyalás-érvek Misi védelmében

2,Török János/Pósalaky nevében Misiről írni

3,Javaslatot írni amiben Misit a)házitanításra b)felolvasásra javaslod

4,Fogalmazást írni, téma:

a)pakkot kaptam

b)Misi a tárgyaláson

c)szabadon választott



2013. jan. 2. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Egy nagyon rendes, szorgalmas, tehetséges gyerek. Szegény szülei vannak, de becsületre nevelték a fiukat.

Őszinte kisdiák, nem hazudik, csak nem is érti, mivel vádolják, miért estek így neki ?

El sem tudja képzelni, hogy a felnőttek így meglopták, becsapták.

Nem mert senkitől segítséget kérni, nem mert felnőtteknek szólni, csak a barátainak. Egyedül van itt, nincs, aki védelmébe vehetné, kihúzná őt a bajból.

2. Török János Misiről:

Nálunk lakott elsős gimnazistaként. Jól ismerem.Bátortalan, nem merte visszautasítani, hogy odaadja a levelet Bellának.

Bármit kértem tőle, megtette. Arra nem emlékezett, hogy elkértem tőle a lottót, s hogy nem adtam vissza.

Akkor nem történt volna semmi baj.De mikor láttam, hogy kijöttek a számok, már felvettem a nyereményt, és nem szóltam a gyereknek.

Misi nem gyanakodott. Csak később, amikor pénzt kínáltam neki, láttam, talán sejt valamit.De becsületes volt, nem fogadta el a pénzt, ezért dugtam a zsebébe észrevétlenül.

Utólag sajnálom, ami történt, de Bellának akartam segíteni, hogy eljusson a rokonaihoz.

Végül azért írtam meg levélben, mi az igazság, hogy ne bántsák a gyereket, mert megsajnáltam.

Pósalaky úr:

Kedves, csendes, szolgálatkész, értelmes kisfiú Misi. Unokámnak is elfogadnám. Ami történt, nem az ő hibája, nem tehet róla. Akkor kicsit haragudtam rá, amikor nem mondott igazat, hogy a húzás eredménye még nem jelent meg a lapokban,de megbocsátottam neki.

Sajnálom, hogy elmegy a városból, megszerettem őt.

Most mennem kell ! Leszek holnap, ha még nem késő!

A pakkot kaptam c. fogalmazást azért próbáld egyedül, szerintem nem olyan nehéz.

2013. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon szépen köszönöm.:) Hát elvileg holnapra kell de ez is sok segítség:)
2013. jan. 2. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem. Van, aki csak pénteken kezdi az új évben a sulit,kár, hogy nem tetted fel előbb a kérdést, tudtam volna többet is segíteni.
2013. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!