Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a véleményetek Hegeds...

Mi a véleményetek Hegeds Kapitány tettéről?

Figyelt kérdés

#egér #Csillagokból
2013. márc. 23. 12:02
 1/3 A kérdező kommentje:
AZ egri csillagokból!!!
2013. márc. 23. 12:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia !

Hegedűs nem kapitány, hanem hadnagy volt !

Ő és katonái kassaiak voltak, és zsoldoskatonák, akik pénzért harcoltak az egri várban.

Azért elégedetlenkedtek, mert ostrom idején dupla zsold /pénz/ járt volna nekik.

Ezt nem kapták meg, ezért azt gondolta Hegedűs hadnagy, hogy "lepaktál" a törökökkel, azaz elárulja a magyarokat és tárgyalni kezdett velük.

A víztározónál akarta beengedni a török katonákat, hogy a vár belsejébe lopózva támadjanak a várvédőkre, ha már elegen lesznek. Pénzért, jutalomért árulta volna el a magyarokat, ami egy minden szempontból elítélendő tett.

Az anyagi haszon miatt is, és azért is, mert magyar létére feladta volna a várat a töröknek.

Mielőtt az ostrom kezdődött, Dobó megeskette a tiszteket, hogy a várat az ellenségnek soha fel nem adják.

Ezt az esküjét is megszegte Hegedűs.

Sárközi hallgatta ki őket, ő szólt Gergelynek, ő pedig Dobót értesítette az árulásról. és a veszélyről.

Súlyos büntetést szabott ki a tanács, a hadnagy halálos ítéletet kapott, katonái egy része füllevágással, másik része bilincsben való munkával bűnhődött tettéért.

Az a véleményem, hogy ezt nem szabadott volna megtennie Hegedűs hadnagynak, a hazaszeretet és az esküje is arra kötelezte volna, hogy utolsó leheletéig harcoljon, és segítsen legyőzni a törököket.

Ehelyett elárulta hazáját, a várat, a kapitányt, és még társait is az ebben való részvételre beszélte rá.

Ők nem mertek a parancsnokuknak ellentmondani, ezért kaptak enyhébb büntetést.

Én sem ítélem el őket annyira, mint a hadnagyot, bár azt gondolom, hogy ebben az esetben én szóltam volna egy másik tisztnek a hallgatás helyett.

Azért írtam le bővebben, hogy értsd, ha nem világos Hegedűs hadnagy, az áruló cselekedete számodra.

2013. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen !!!!! :))
2013. márc. 24. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!