Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematikai találós kérdés....

Matematikai találós kérdés. Hogyan kellene a kupac pénzérmét szétválasztani, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Tehát van valamennyi pénzérménk egy kupacban, amelyből 28 db fej. Osszuk két részre úgy a kupacot, hogy egyenlő darab fej legyen az újabb két részben!

(Csukott szemmel, nem lehet kitapogatni természetesen)

Ezt hogyan lehetne megoldani? Annyira kíváncsi vagyok, de fogalmam sincs...


Előre is köszönöm :)



2013. márc. 26. 18:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azt nem tudjuk, hogy összesen hány érme van.


Amúgy szerintem nem lehet megcsinálni úgy, hogy biztosan egyenlő legyen. Maximum szerencsével.

2013. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Matektanár szerint meg lehet oldani... de nem tudom, hogyan.... :D És annyira érdekel, de kis rafkós a tanár, és nem árulja el :)))
2013. márc. 26. 18:46
 3/17 Molia ***** válasza:
44%

Nem értem a problémát. Minden érme egyszerre írás és fej is, csak két különböző oldalán, szóval elég ha csak szétválasztom a kupacot. Szóval fogom az első érmét jobbra teszem, a másodikat meg barra. És ezt csinálom, amég el nem fogy a kupac, így a végén mind a két oldalon egyenlő pénz lesz.


Szerintem. De ha majd meglesz a megoldás, akkor azért írd meg, pls.

2013. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 vurugya béla ***** válasza:
Én is várom a választ...
2013. ápr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

:D A matektanárunk rafkós és még mindig nem árulta el :P De ígérem, ha meglesz, akkor leírom!


Múltkor elindultam azon a nyomon, amit a 2. válaszoló írt.

Úgy csináltam, hogy 28 db fej x db pénzérme-kupacban. Majd egyesével rakosgattam őket jobbra-balra azon az elven hogy sima-fordítva-sima-fordítva ... és néha kijött az egyenlő mennyiségű fej a 2 kiskupacban :) ... de nem mindig vált ez be :/ Remélem, hogy forró nyomon jártam, majd még próbálkozom vele.

2013. ápr. 11. 00:16
 6/17 A kérdező kommentje:
illetve azon az elven, hogy sima-fordítva-fordítva-sima-sima-fordítva-fordítva-sima...
2013. ápr. 11. 00:17
 7/17 BKRS ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy honnan tudod, hogy kész vagy-e a feladattal.

Ha bármikor le tudod ellenőrizni, hogy jó-e a megoldásod akkor csinálhatod pl ezt:

Minden pénzérmét az egyik kupacba raksz.

Egyet áthúzol a másikba és megkérdezed, hogy most jó-e.

Ha nem akkor még egyet áthúzol és megint megkérdezed, hogy kész van-e már a feladat.

Ezt addig folytatod amíg ugyannyi fej nem lesz mindkettőben.

2013. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Készítsünk két kupacot: az elsőbe tegyünk 28 pénzérmét, a másodikba az összes többit. Ekkor

- az 1. kupacban van: f darab fej (nem tudjuk mennyi), és 28-f darab írás

- a 2. kupacban van: 28-f darab fej (hiszen a fejek száma összesen 28) és még valamennyi írás.

Ezután az 1. kupac összes érméjét fordítsuk meg! Ekkor az 1. kupacban 28-f darab fej lesz, csak úgy, mint a 2. kupacban.

2013. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: egy virtuális ötöst beírunk neked a virtuális naplóba!

Jó lett, kösziköszikösziköszi :D Imádlak <3 :D

Szóval köszönöm szépen :)

2013. ápr. 16. 21:39
 10/17 vurugya béla ***** válasza:
Rég találkoztam ilyen szellemes feladattal... kösz
2013. ápr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!