Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » ÉRVELÉS "Nincs a pénznél...

ÉRVELÉS "Nincs a pénznél hathatósabb kártevő"?

Figyelt kérdés

(Szophoklész) Milyen szerepet játszik, játszhat a pénz az ember életében, életének alakulásában? Érveljen Szophoklész kijelentésének igazságtartalma ellen és mellett egyaránt! Megállapításait legalább három-négy irodalmi példával szemléltesse! (A magyar és a világirodalomból egyaránt meríthet). Érvelésének adjon címet...


hogyan vezessek bele irodalmi példákat vagy itt mire gondoljak például olyanokra hogy esetleg egy költő írt a pénzről vagy író esetleg?


2013. ápr. 15. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A SZophoklesznél ("Antigone") mg evan említve

a pénz (mint a megvesztegetés eszköze)

Keresd ki a dráma szövegéből

(a Teiresiaszos jelenetben található)

Az kb. a darab közpee táján volt (ha jól emlékszem)

2013. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A magyar irdodalomban is előfordul

"Zsugori uram"


Bár a pénz lehet "jó" is (nem csak "kártevő")

2013. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

:O esküszöm hogy ezt én is megírtam már dogaként. Ugyan így volt megfogalmazva a kérdés :D

Nem emlékszem nagyon rá. 1 tuti benne volt az pedig a

Candide (remélem vettétek). Ott volt Eldorádó ahol még a kövek is gyémántból voltak a főhős mégis elhagyta a biztos anyagi jólétet mert nem volt ott a szerelme és ami még nagyon fontos gondolat hogy nem voltak céljai hisz mindene megvolt. Az anyagi jólétben az emberek elveszthetik céljaikat, motiváltságukat.

Ajjj sajnos több nem jut eszembe amit leírtam vagy ide passzolna. Talán ami még eszembe jutott és a pénzel kapcsolatos az Ady: Harc a disznófejű nagyúrral. de hogy hogy lehetne idekapcsolni hát azt már nem tudom. Bocsi

2013. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek :)
2013. ápr. 16. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!