Hogyan kell kiszámolni? (Faipar számítás) Sűrgős

Figyelt kérdés

Nem nagyon szoktunk számolgatni,feladatokat csinálni szóval a kérdés így hangzik:

Mennyi a Láda térfogata ami 600x150x150cm és anyaga 1 Colos fenyő.

A ládának van alja,de nincs teteje. és az eredményt pedig köbméterben kell megadni.



2013. ápr. 18. 17:21
 1/2 bongolo ***** válasza:

Gondolom a megadott méretek a külső méretek.

És gondolom az "1 colos fenyő" azt jelenti, hogy a deszka vastagsága 2,54 cm.

Képzeld magad elé a ládát. A hosszúsága 600 cm, ez külső méret. Mindkét végén deszka van, vagyis a belső mérete 2·2,54 cm-rel (5,08 cm) kevesebb, vagyis 594,92 cm.

A szélességénél is két deszkányival kisebb a belső méret: 150-5,08 cm = 144,92 cm

A mélysége csak egy deszkányival kevesebb, mert csak alja van. Vagyis az 150-2,54 = 147,46 cm


Vagyis a belső méretei:

a = 594,92 cm = 5,95 m (kerekítettem kicsit)

b = 144,92 cm = 1,45 m

c = 147,46 cm = 1,47 m


Ez egy téglalap. A téglalap térfogata az oldalainak a szorzata: a·b·c. Szorozd össze őket, a métereket, és akkor köbméterben kapod az eredményt.


Nem tudom, hogy szoktatok-e kerekíteni, szerintem két tizedesnél többel nem érdemes számolni. Ha nem szabad kerekíteni, akkor úgy szorozz.

2013. ápr. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bongolo ***** válasza:

Jaj, miket írok??? "Ez egy téglalap. A téglalap térfogata ..." brrr

Természetesen nem téglalap, hanem téglatest !!!

2013. ápr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!