Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki Érthetően, gyorsan és...

Valaki Érthetően, gyorsan és aránylag egyszerűen el tudja magyarázni a Valószínűségszámítást?

Figyelt kérdés
hogy kell kiszámolni, akár példafeladattal, mert nekem ez valahogy nem megy :(

2013. máj. 4. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valszám tulajdonképpen egy tudományterület, pontosan mit szeretnél tudni? Középsuli vagy egyetem?
2013. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Írj valami konkrétabb dolgot. Mintha az kérnéd, hogy magyarázzuk el az analízist...
2013. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
A lényege mindig: jó/összes. Meg kell keresni az összes lehetőség közül a feladat által elvárt 'jókat'.
2013. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Általános iskolás anyag könnyebb... az az értelme hogy az összes esetet osszuk a kedvező ( valószínűleges) esettel .. nekünk így mondta el a tanár.. de ez ÁLTALÁNOS ISKOLÁS ( 7.o) :)
2013. máj. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

az szép. én holnap után érettségizem, szóval érettségi feladatokkal kapcsolatos valószínűségszámítás érdekelne(egyébkent tényleg csak ezt nem értem, 4-es vagyok matekból,szóval szinte megy minden,de ez az utolsó anyag,ez elég kotyvasz nekem:/)

(Középszintű érettségi)

2013. máj. 5. 10:48
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
Én is holnap érettségizem. (Utolsó előtti válaszoló vagyok.) A valószínűségszámítás alapja a kombinatorika, amit nálunk még a legjobb matekosok is utálnak.. Ehhez képest nem tudom, miért nyomatják ennyire érettségiben, nagyon sok valszámos feladat van..
2013. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Mármint nyilván holnap után érettségizem matekból, holnap 'csak' magyarból. :D
2013. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
előző: Azért nyomatják ennyire a matek érettségiben, mert feltételezik, hogy ha jóra akarod megírni a matek érettségit, akkor ebbe az irányba is akarsz továbbtanulni. És azért az egyetemen a valószínűségszámítás (mondjuk a sztochasztika), nem annyiból áll, hogy kedvező/összes eset, meg hogy 3 különböző színű labdát hány féle képpen lehet sorba rendezni. Mert ez még tényleg csak a nagyon felületes része.
2013. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na oké,köszi srácok,de akkor valaki csak megpróbálna rávezetni ,vagy írni valamit róla légyszi?:D ;D
2013. máj. 5. 14:40
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Fú, valószínűségszámítás, apám, én a Fazekasba jártam és matektanári diplomám van, és még így is az egyetemen vizsgán puskáztam hogy ne bukjak meg...


Na. A valószínűségszámítást érettségi szintre egy nap alatt nem tanulod meg, esélyed sincs.


Álljon itt a híres Monty Hall probléma. Egy TV showban két ajtó mögött kecske van, egy mögött autó. Kiválasztasz egy ajtót, ami mögötte van, megkaphatod ha kell. Kiválasztasz egy ajtót, de mielőtt kinyithatnád a műsorvezető kinyit egy másik ajtót ami mögött kecske van és felajánlja hogy kiválaszthatod a harmadik ajtót ha akarod. Mi a jobb, cserélni vagy sem?


A valószínűségszámítás a számunkra kedvező esetek száma osztva az összes esetek számával. Így az elején volt három ajtó, egyet választva 1:3 az autó esélye. Annak az esélye hogy a másik két ajtó mögött van az autó, 2:3 -- az összes eset valószínűségenek összege 1. Ezen nem változtat a műsorvezető ténykedése, hiszen ő tudja hol az autó és mindig tud egy kecskét mutatni. Ezért igen, változtatni kell. A hibás levezetés az az hogy miután a műsorvezető mutatott egy kecskét, utána két ajtó van és mindkettő mögött egyenlő eséllyel van az autó, tehát mindegy hogy váltunk-e. Aki ezt hiszi, az képzelje el hogy van egymillió ajtó és a műsorvezető kinyit 999 998-at, amit megintcsak megtehet gond nélkül.

2013. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!