Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. "A" jelentse azt az esemény...

1. "A" jelentse azt az eseményt, hogy egy 32 lapos magyar kártyából kihúzott lap ász, "B" azt, hogy király, "C" azt, hogy piros. Mit jelent az (A-C), (B-A) C esemény?

Figyelt kérdés

1. A könyv szerint A-C: a kihúzott lap a zöld, makk vagy tök ász valamelyike.

Szerintem viszont a zöld, makk vagy piros ász valamelyike.


(B-A)C= a piros király kihúzását jelenti.

Szerintem viszont a makk király a megoldás.


Kinek van igaza és miért?

Köszi előre is!


2013. máj. 25. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A-C azt jelenti, hogy A teljesül, de C nem. Tehát ászt húztunk (A), de nem pirosat (nem C). Azaz valóban a zöld, makk vagy tök ászt húztunk.


(B-A) azt jelenti, hogy B teljesül, de A nem. Tehát királyt húztunk (B), és nem ászt (nem A). Szóval: királyt húztunk.

(B-A)C azt jelenti, hogy (B-A) és C egyszerre teljesül. Tehát királyt húztunk (B-A) és pirosat (C). Vagyis: piros királyt.

2013. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, átgondolom újra, logikus, ahogy írod. Nagyon kell figyelni, én meg csak gyors szerettem volna lenni...
2013. máj. 26. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!