Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia érettségire kellene a...

Lys kérdése:

Kémia érettségire kellene a kisérlet elemzése. Segitetek-e? Kálium-jodid oldat és keményítőoldat keverékébe áztatunk egy szűrőpapírdarabot, majd ezzel borítjuk be félig egy kis főzőpohár nyitott tetejét, amelybe előzőleg egy ujjnyi hypot öntöttünk!

Figyelt kérdés
Ezután óvatosan egy-két csepp 20%-os sósavat csepegtetünk a hypoba úgy, hogy a sav ne érje a szűrőpapírt. A szűrőpapír sőtétkék színű lesz. 1. Értelmezze a szűrőpapír színváltozását!2. Milyen környezet védelmi előírást fogalmazhat meg a leírt kísérlet alapján?

2013. jún. 3. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Hypo a sósav reakciója során klórgáz szabadul fel, amely erősebb oxidálószer, mint a jód, így oxidálja azt, jód képződik, amelyik jól oldódik KI oldatban (Lugol-oldat). Így a jód képes beférkőzni a keményítő amilóz molekulájába, megváltozik polarizálhatósága, kék színűnek látjuk az oldatot. (simán a KI oldat hatására kékül be a keményítő, mert a I ionként van jelen) Hát a hypot sosem szabad összeönteni a sósavval, mert (általában takarítás közben követik el ezt a hibát), pl.: tisztítják a kádat, a klór sűrűsége nagyobb, mint a levegőé, felgyülemlik, ugye elég mérgező, az illető elájul, majd meghal.
2013. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ez biztosan tétel? Én a H2O2-s változatát ismerem, mondjuk ott is ugyanez a történet.
2013. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekünk az középszinten tanárnő adta a kisérletekben, én meg már napok ota keresgéltem a választ. Köszike:)
2013. jún. 4. 10:24
 4/6 A kérdező kommentje:
A vizest azt én is megtaláltam amugy neten
2013. jún. 4. 10:25
 5/6 A kérdező kommentje:
Jól van nem is víz hanem h2o2:) hidrogén-peroxid bocsi nekem a kémia kicsit kavar...:)
2013. jún. 4. 10:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaa..én azt hittem emelt..jó mert nálunk középen nincs kísérlet, csak problémafeladat ezért nem is gondoltam rá:))
2013. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!