Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki leforditja nekem ezt...

Valaki leforditja nekem ezt német nyelvre?

Figyelt kérdés
A hobbi mindenkinek mást jelent. Valakinek a kedvenc időtöltését, valakinek mást.Nekem a hobbi az, amivel ki tudok kapcsolódni, elfelejtem minden gondomat. Én nagyon sokat szoktam a barátaimmal lenni.Ők a második családom. Nagyon sokat szoktunk szórakozni, és ha nem is csinálunk semmi hülyeséget, megbeszéljük az aznapi eseményeket.A második "hobbim" a zene . Akkor szoktam zenét hallgatni, amikor nagyon szomorú vagyok vagy éppen semmihez sincs kedvem. Ilyenkor megjön az életkedvem és ujra pörögni fogok. Valakinek a hobbija a tanulás. Szerintem ez nem hülyeség. Mondjuk ha választanom kellene a zene, a barátok és a tanulás között én lehet hogy a tanulást választanám. Hogy miért? Mert ha nem tanulok akkor nem viszem semmire az életben. Nagyon szeretnék sikeres lenni az életben. Szeretném megvalósitani az álmaimat, ami tudás nélkül nem következhet be. Sokan azt mondják, hogy nem vagyok normális, köztük a saját szüleim is, hogy lány létemre hivatásos katona szeretnék lenni külföldön. Erre is megvan a magyarázat. Nem szeretek egyhelyben ülni, és semmit nem tenni. Imádom a nyűzsgést, pörgést. Nekem ebből áll az élet. :)

2013. aug. 25. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hobby bedeutet für jeden was Anderes. Für den einen den bevorzugten Zeitvertreib, für den anderen was Anderes. Für mich ist ein Hobby, was mir ermöglicht abzuschalten, alle Sorgen zu vergessen. Ich bin sehr oft mit meine Freunden. Sie sind meine zweite Familie. Wir haben viel Spaß, und wenn wir gerade keinen Unsinn treiben, besprechen wir die Ereignisse des Tages.

Mein zweites Hobby ist Musik. Ich höre Musik, wenn ich sehr traurig bin, oder keine Lust habe etwas (anderes) zu machen. (azt irnam, 'Keine lust zu nichts' de ez kicsit tul szlenges egy iskolai fogalmazasba)

Das gibt mir Lebenslust und ich bin dann wieder aktiv. (A magyar mondatban is igeidöegyeztetés kell!)

.

.

.

hát, kb. igy. még gondolkozom, hogy a 'pörgést' hogy is mondanák... de ez most nekem picit sok, hogy az egeszet megcsinaljam, bocs.

2013. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ugy ertettem

"Ich bin sehr oft mit meineN Freunden"

2013. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nna, itt a 2. rész, ha már megcsináltad összehasonlíthatod:


Manche haben Lernen als Hobby. Meiner Meinung nach ist das nicht dumm! Wenn ich, sagen wir, wählen müßte(müsste) zwischen Musik, Freunde, und Lernen, möglicherweise würde ich letzteres wählen. (Magyarul is szebb igy) Warum? Denn, wenn ich nicht lerne, werde ich im Leben zu nichts bringen! (magyarul is '!'-t tennék) Ich möchte (im Leben) unbedingt erfolgreich sein! Ich möchte meine Träume verwirklichen, was ohne Wissen nicht gehen kann. ('bekövetkezik' erre nem a legjobb szó)

Viele sagen, sogar meine Eltern, dass ich nicht normal sei, weil ich als Mädchen professionelle Soldatin im Ausland werden möchte. (Magyar mondatban mondatrészek felcserélve). Dafür gibt es auch eine Erklärung: Ich mag nicht in Ruhe sitzen, nichts machen. Ich liebe die Betriebsamkeit, die Aktivitát.(ezt a kettöt most kicsit hasraütésre, szabadon forditottam) Das ist mein Leben!


Nem rosz:) néhány '!'-t elosztogattam benne, mert nem mindegyik kijelentömondat!


A 'hivatásos katona szeretnék lenni külföldön'

rész magyarul is egy picit logikátlan (van olyan foglalkozás, h "katona külföldön"??), de németul még élesebben kijön, mert a werden az csak '-é válni' és nem 'lenni'.

inkább "... Soldatin werden, und im Ausland arbeiten möchte"

----------

idv


#1

2013. aug. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Wenn ich, sagen wir, wählen müsste zwischen Musik,

Freunden und Lernen, würde ich möglicherweise Letzteres wählen

2017. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!