Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha meg akarom tudni, hogy a...

Ha meg akarom tudni, hogy a függvénynek hol van inflexiós pontja mely függvénnyel kell számolnom?

Figyelt kérdés

Mikor már ott tartok, hogy kiszámoltam a f''-ot nullára és kijött két eredmény egy másodfokú egyenletből és meg kell mondanom, hogy hol konvex hol konkáv akkor a deriváltba vagy a derivált deriváltjába kell behelyettesítenem a tetszőleges számot?

tegyük fel jelen esetben kijött -2, 2 ki akarom számolni x<-2 -2=x -2>x>2 x=2 x>2 akkor melyik függvénybe helyettesítsek? Mert megvan itt a hf-be a megoldás, de már máskor is volt hibás és ott a sima deriváltba helyettesítettek, suliba meg csak egy példát csináltunk rá azt se nagyon normálisan, csak elkapkodva... Lehet kicsit érthetetlen a kérdés, bocs érte még nem túl világos mit hogy kell csinálni, új anyag...


2013. okt. 10. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Inflexiós ponthoz nem kell a 2. derivált. Ha az 1. derivált nulla, és nem vált előjelet, akkor infl. pontja van, és nem szélsőértéke.
2013. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Az inflexiós pont szükséges feltétele hogy a második derivált értéke az adott helyen 0 legyen!
2013. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor a deriváltba vagy a derivált deriváltjába kell behelyettesítenem a tetszőleges számot?


az nem tetszőleges szám hanem az adott helynek megfelelő érték.

Esetünkben az inflexiós pont helye

2013. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam, nem az inflexiós pont kell nekem, hanem meghatározni hol konvex s hol konkáv, ott az f'-be vagy az f'' be kell behelyettesíteni (ha minusz jön akk konkáv, ha + akk konvex)
2013. okt. 10. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!