Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kreatív esetleg franciául...

Kreatív esetleg franciául tudó emberek (de ez nem olyan fontos) be tudnátok fejezni a mondatokat?

Figyelt kérdés

Be kéne fejezni ezeket a mondatokat, igazából nem is annyira fontos, hogy franciául mondjátok, mert azt lefordítom, csak kellenének nekem tippek, amik kicsit kreatívabbak :D

1. S'il pleut demain, ... ( Ha holnap esik...)

2. Si le profrsseur me propose une question, ... (ha a tanárúr feltesz egy kérdést...)

3. Si mes parents veulent aller habiter dans un autre ville, village ( Ha a szüleim el akarnának költözni egy másik városba...)

4. Si je reste seul(e) á la maison ce week-end ( Ha egyedül maradok otthon a hétvégén...)

5. S'il y a beaucoup-beaucoup de devoirs pour la semaine prochaine, ... ( Ha nagyon-nagyon sok házi van a jövő hétre)

6. Si je tombe malade, et je ne peux pas venir au lycée, .. ( Ha beteg leszek és nem kell suliba mennem...)



2013. okt. 21. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Si le professeur me POSE une question :D

En nem vagyok ilyen tipusu feladatban kreativ, ugyhogy csak kijavitanam ezt a mondatot.

2013. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1. ... uszodaba megyunk.

... nem megyunk kirandulni.

... elmarad a megbeszeles.

2. ... mindenki lapit a padban.

... csak par diak tudja a valaszt.

... orommel valaszolnek.

3. ... nagyon buszke lennek rajuk a batorsagukert.

... hianyoznanak a mindennapi talalkozasok es a finom hetvegi ebedek.

4. ... tuti, hogy bulit rendezek a barataimmal!

... vegre kipihenhetem, kialhatom magam, bevackolom magam az agyba egy rakat chip-szel es film maraton tartok egesz nap!

5. ... akkor mielobb nekilatok, kezdve a legutalatosabbal, hogy meg elvezni is tudjam a hetveget.

... akkor elszokom.

... akkor felhivom az egyik oszattarsamat, hogy egyutt tanuljunk; mindegyikunk masban jo.

6. ... akkor nagy gaz van: nem eleg, hogy ramatyul erzem magam, de a sok potolnivalo is lesz, ami elkeserito.

... akkor boldog vagyok, hiszem igazabol nem is vagyok beteg, csak kell egy kis pihi otthon. (logok!)

... akkor nagyon halas leszek, ha ujbol egeszseges leszek.


Hat ennyi jutott az eszembe, bocs, ha tulzasba vittem! Jo forditast, tanulast! Szep napot!

2013. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1. most olvastam én is, hogy mit írtam és tényleg pose, úgy tűnik nem figyeltem eléggé, 2. nagyon köszi jó mondatokat találtál ki :D
2013. okt. 28. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!