Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Móricz Zsigmond: Légy jó...

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig olvasónapló kérdések? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Elolvastam a könyvet még nyáron, de van egy pár kérdés, amire nem tudtam válaszolni, légyszi segítsetek!

1. Milyen az élet a kollégiumban, milyen a diákok sorsan, a tanárok helyzete, hogyan folyik az oktatás és a nevelés?

2. Sorold fel a regény önéletrajzi vonatkoztatásait!

3. Jellemezd Misi tanárait!

4. Határozd meg az alábbi családok társadalmi helyzetét!

Kik voltak régen? Milyen a helyzetük most? Gimesiék, Pósalaky, Nyilasék, Doroghyék, Törökék

5. A Doroghy csalás melyik tagjára emlékeztetnek az alábbi szavak?

beteges, röhincs, borszagú, siránkozó, gyönyörű, lusta, goromba,álmodozó,állatkínzó,életvidám,rosszcsont,vihogó,halovány,csitri,szótalan,magába vonult,vénlány,összenőtt szemöldök,porcelánfehér fog, hős Történelmi Arcképcsarnokból

6. Képzeld el, hogy Misi osztályába jársz Debrecenbe!

a, Osztálytársai közül kik lennének a barátaid? Miért?

b, Tanárai közül ki lenne a tanárod? Miért?

c, Hogyan viselkednél a csomag felbontásakor?

d, Ki lenne az, akivel biztosan nem barátkoznál? Miért?

7. Rokon értelmű szavak írása! Latin vagy népi eredetű az adott szó?

konviktus,szénior,böcsmöl,ipse,cőtüs,imponál,trafik,csűr

8. Melyik helyszínre jellemzőek az alábbi szavak? Kollégium, könyvesbolt vagy fűvészkert?

falépcső, segéd,krajcár,keresztlegény,teológusok,oszlopfő,Csokonai,táblácska,kirakat,esküdtfelügyelő,négyszögletű,tollseprű,sivár,énekterem,kavics,bokrok



2013. okt. 27. 11:29
 1/2 PhoenixTurtle7 válasza:
A te 8. kérdésed teljesen megegyezik az én feladatlapom 12. kérdésével. Segíteni mondjuk nem tudok, csak gondoltam ezt megosztom veled. :D
2014. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fazekas Alexandra 00 válasza:

7. Koviktus:L kollégium

szénior:L utolsó éves teológus

böcsmöl:N becsmérel

ipse: N férfi 

cőtus L kollégium

imponál L tetszik

trafik L dohánybolt

csűrN magtár



8. Kollégium: énekterem, esküdtfelügyelő, táblácska, falépcső, oszlopfő, négyszögű, sivar, krajcár.

könyvesbolt: Csokonai, kirakat, krajcár, segéd, tollseprű

füvészkert: bokor, kavics, teológus, kertészlegény

2014. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!