Légy jó mindhalálig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezt a könyvet kellett elolvasnunk. Elolvastam,most le kéne írnom a főszereplők 1-2 mondatos jellemzését, de nekem ez sose ment könyv alapján mert ha én elolvasok egy könyvet, mire a végére érek elfelejtem az elejét. Tudnátok segíteni???

Az ő jellemzésük kéne: Nyilas Misi,

Gimesi Lajos,

Orczy Vilmos,

Pósalaky úr,

Doroghy Bella,

Török János,

Doroghy Sanyi,

Illetve ha lesz majd még kérdésem, remélem segítetek !

Előre is nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!!



2013. okt. 30. 19:21
 1/2 anonim válasza:
79%

Szia!

Nekem is tegnap sikerült befejezni :) Úgy-látszik nem csak én vagyok az egyetlen olyan elvetemült aki arra szánja magát, hogy kötelezőket olvas :D.


Elmondok róluk egy két dolgot:


Nyilas Misi: A regény főszereplője. Debreceni diák lesz, de megpróbáltatások sora követi az életét és végül otthagyja az iskolát. Az osztály legjobb tanulója, szerény, félénk. Szegény gyerek aki megbecsüli a pénzt. A lutrikereső társulat jegyzője.


Gimesi Lajos: Misi osztálytársa. Jólelkű gyerek, ám Misi a lutri miatt összeveszik és egy véres bunyóba torkollik. Erősnek hiszi magát.Ja és ő a lutrikereső társulat titkára.


Orczy Vilmos: Misi osztálytársa. Gazdag családból származik. Habár nem a legjobb barátja azért bíznak benne.


Pósalaky : utánnanézek


Doroghy Bella: Neki a kisöccsét tanítja Misikécske, még talán szerelmes is Misi bele.


Török János: Elvileg a rendőrség szerint eladja Misi neki 10 Forintért a lutrit, ja és Bella pasija. Végül kiderül, hogy ő csorta el Misitől a lutrit mikor egyszer Törökéknél volt.


Doroghy Sanyi: A könyv legkisebb IQ szintű embere. Misi latinra és matekra tanítja.


Remélem segíthettem :) ha igen akkor zöld kéz :)


Ja és ha szükséged van egy MP3-ra olcsón akkor: [link]


Ez a reklámom :DD

2013. okt. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%

Szia !

Egy kis kiegészítés:

Nyilas Misi csak a debreceni gimnáziumot hagyja ott, az őt itt ért megpróbáltatások miatt. A sárospataki gimnáziumban folytatja majd tanulmányait. "Tiszta lappal" akar máshol új életet kezdeni, mert Debrecenben a tanárai, bár ő azt gondolta, jól ismerik, elhitték róla a vádakat, iskolai törvényszék elé állították.Bebizonyosodik, hogy ártatlan, de a bizalma már elveszett tanáraival szemben.

Sokgyermekes, szegény családból való, nagy megtiszteltetés, hogy debreceni diák lehet, szorgalmas, törekvő, igyekvő, szerény, csendes, nem találja fel magát a felnőttek világában. Szereti a verseket, a könyveket, kiváló képességű, jó tanuló.

Orczy Vilmos az osztály legjobb tanulója, gazdag családból való, az apja elnök, úri fiú, de önzetlen barátja Misinek. Segít neki ő, és az apja is, amikor a kisdiák a reskontó miatt bajba kerül.

Pósalaky úr: egy idős, vak úr, nyugalmazott tanácsos, nála olvas fel Misi minden nap. Pénzt is keres ezzel, az öregúr megbízik a kisdiákban, ezért bízza rá a lottó vásárlást és a kitöltést is. Megértő, kedves, barátságos.

Doroghy Sanyi: lusta, gyenge képességű diák, nem figyel, nem szorgalmas, buta játékokat játszik.

Családja szeretné, ha felnőttként többre vinné, ezért áldoznak a taníttatására, Misi őt korrepetálja pénzért. Persze nem sok sikerrel. Matematikára, latinra, helyesírásra tanítja Sanyikát, aki folyton elkalandozik a tananyagtól.

Török János: Misi nagybátyjának, Géza bácsinak a barátja, piperkőc, nyegle, a külsejével akar hódítani, sikereket elérni a nőknél. Hazug, álságos, erőszakos a kisfiúval, rászedi, becsapja, becstelen, erkölcstelen alak.

Doroghy Bella: nagyon szép, csinos lány, a külsejével akar jó partit csinálni, jól férjhez menni, jó társaságba kerülni, hogy családját is kihúzza az anyagi nehézségekből, kisöccsének is jobb lehetőségeket teremtsen az iskolákat illetően. Kedves, közvetlen, barátságos Misivel, sokat beszélgetnek, őszintén kitárja szívét a kisdiák előtt.

2013. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!