Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázná hogy...

Valaki elmagyarázná hogy kémiábol hogy kell számitási feladatokat megoldani? Pls

Figyelt kérdés
Holnap doga de nem tudom és nem értem hogy hogy kell olyanokat számolni hogy standard allapotban 3 mol h2 hány dm3/mol lesz .Ilyenekbol irunk de mobndom fingom noncs h hogy kell megoldani. És légyszi magyaràzzátok már el
2013. nov. 17. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ehhez azt kell tudnod, hogy standard állapotban minden gáz 1 mólja 24,5 dm^3. Tehát ha 3 mol gázod van, akkor annak a térfogata 3*24,5 dm^3 vagyis 73,5 dm^3. És a képlet hozzá: V=Vm*n ahol a Vm a moláris térfogat (és ez a 24,5 dm^3/mol standard állapotban), az n pedig a mól, vagyis ez volt a 3, és a kettő szorzata a térfogat, ami 73,5 dm^3-re jött ki. De ha meg van adva a gáz térfogata, és az anyagmennyisége a kérdés, akkor "visszafelé" kell számolni, és akkor át kell rendezni a képletet n-re, amit úgy tudunk megtenni, hogy elosztjuk mindkét oldalt Vm-mel, és akkor n=V/Vm. Vagyis jelenlegi példánkban, ha a 73,5 dm^3 lett volna megadva, és az anyagmennyiség lett volna a kérdés, akkor a 73,5 dm^3-t kellett volna elosztani 24,5 dm^3/mol-lal, és akkor kijött volna hogy az anyagmennyiség az 3 mol. Érted?
2013. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ok és ha nagyon raersz kerlek elmondanad h grammbol molba hogy váltunk? m=22g co2. M= c=12+ 216=44g. Eddig értem de ebböl hogy tudom meg h ez hany. Mol. ? 1mol on 24,5 dpm3/mol es a feo

Ladatban fel mollal szamolunk. Akkor 44g bol hogy lett 0,5 mol?

2013. nov. 17. 15:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Megnézed a moláris tömeget, az egy mol olyan anyagnak a súlya.
2013. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2.válaszoló,nem értelek. Hogy jött ki a 0,5 mol a 44gramm/molbol?
2013. nov. 17. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Úgy, hogy a szén-dioxid tömege 22 g, és a moláris tömege meg ugye 44 g/mol, és az anyagmennyisége: n=m/M vagyis n=22g/44g/mol=0,5mol. A 22 az épp a 44 fele, tehát ha elosztom a 22-őt 44-gyel akkor felet kapok. Ezt a képletet is nagyon tudjad ezt az n=m/M-et. n=anyagmennyiség (mól), m=tömeg (grammban), és M=moláris tömeg, amit a periódusos rendszerből tudsz összeválogatni, ahogy a CO2-nél is csináltad. És ezt a képletet is 3 féleképpen lehet felírni: n=m/M, m=n*M, M=m/n.
2013. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak ugye a 3. féle felírást nem szoktuk használni, mert a moláris tömeget (M-et) a periódusos rendszerből nézzük ki. A gázok térfogata-anyagmennyisége-moláris térfogat közötti összefüggést is 3-féleképpen lehet felírni, de mivel a standard állapotú moláris térfogatot fejből kell tudni (Vm=24,5 dm^3/mol) ezért itt meg azt a felírást nem szoktuk használni, ahol erre van rendezve az egyenlet.

V=Vm*n

n=V/Vm

Vm=V/n, de ezt nem használjuk, mert ezt amúgy is tudjuk fejből, és a másik két mennyiség (V,n) valamelyikét kell kiszámolnunk. Legegyszerűbb, ha a szorzat alakot jegyzed meg, abból könnyű átrendezni a másik kettőre.

2013. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!