Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani? Témakör:...

Hogy kell megoldani? Témakör: másodfokú egyenletek

Figyelt kérdés

"Find the minimum value of the sum of the areas of two semicircles the sum of whose diameters is 20 cm."

Lefordítottam magyarra, szerintem nagyjából ezt akarja: van két félkörünk, amelyeknek az átmérőiknek az összege 20 cm. Mennyi a területük összegének a lehetséges minimum értéke? Ehhez ugye kell, hogy az egyik félkörnek mekkora az átmérője, aztán a másiknak, amikből ezt végül kiszámoljuk a terület képletével. Van egy tippem, hogy mindkettő 10 cm-s, de ezt hogy kell egyértelműen levezetni? Másodfokú egyenlet, szöveges feladat, tehát mindenképp egy másodfokú egyenletet kell valahogy kihozni belőle gondolom...

Köszi a választ.


2013. nov. 23. 16:04
 1/2 A kérdező kommentje:

Jahh és idáig jutottam, bár már ez se biztos, hogy jó: félkör területe: (r^2*PI)/2

r1+r2=10 cm

(mert d1+d2=20 cm és r=0,5*d)

Terület(össz)=((r1^2*PI)/2)+((r2^2*PI)/2)

Terület(össz) értékének a lehető legkisebbnek kell lennie.

2013. nov. 23. 16:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindent jól gondoltál, így kell leírni a folytatást:

[link]

Tehát az össz terület: 25 pi

2013. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!