Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene kémiából?...

Valaki segítene kémiából? Ionkötésű vegyületek!

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nem értem az ionkötésű vegyületeket! Hogy kezdjek neki meg hasonlók nem értem az egészet! Mondjuk ha csinálnátok párat nekem vagy részletesen leírnátok sokat segítenétek!!
2013. nov. 23. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy pozitív és negatív töltésű ionokból állnak :)
2013. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
lépésröl lépésre magyarázd már el kérlek :) a tanárral nem foglalkozok mert ha ilyet kérdezünk jól lebaasz..
2013. nov. 23. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
az atomok ionokká alakulhatnak, hogy a nemesgáz szerkezetet elérjék. ezt elektronfelvétellel vagy -leadással teszik meg. első és második főcsoport tagjai leadnak, így lesznek pozitív töltésűek(azt hiszem a 3. főcsoportra is igaz ez). 6-7. főcsoport tagjai felvesznek elektront, így negatív töltésűek lesznek. pozitív és negatív töltésű ion között alakulhat ki ionkötés
2013. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
irsz egy pár példát? :))
2013. nov. 23. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
NaCl, MgO, MgCl2 és hasonlók :) csak figyelni kell, hogy melyiknek mekkora töltése van
2013. nov. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát mi richtig hogy nem ilyeneket csináltunk!
2013. nov. 24. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!