Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értek egy Matematika...

Nem értek egy Matematika feladatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7. osztályos vagyok. Szinte mindenből 4-es,5-ös vagyok. Egyetlen amiből eddig nem voltam valami jó,és ami nem is érdekelt EDDIG...a matematika. MOST ÉPPEN A FORDÍTOTT ARÁNYOSSÁGOT VESSZÜK! Megígértem Édesapámnak, hogy javítok a jegyemen. Kértem a Tanár nőtől külön szorgalmi feladatokat. De van egy feladat amit nem tudok egyáltalán megoldani. Már Édesanyám is segített, de az ő segítségével se mentem többre. Kérlek szépen segítsetek! NAGYON FONTOS LENNE NEKEM. Ja, és kérlek ne "hülyézzetek" le azért, mert nem tudom. Köszönöm!

A feladat így szól: "Egy kempingkerékpár kerekének átmérője 48 cm, a versenykerékpáré 72 cm. Hányszor fordul meg a két különböző kerékpár kereke külön-külön egy 67,86 m-es úton? Melyik fordul többet, és hányszor annyit, mint a másik?" NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM,ANNAK AKI NORMÁLIS,SEGÍTŐ KÉSZ VÁLASZT AD NEKEM!



2013. nov. 27. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy kempingkerékpár kerekének átmérője 48 cm, a versenykerékpáré 72 cm. Hányszor fordul meg a két különböző kerékpár kereke külön-külön egy 67,86 m-es úton? Melyik fordul többet, és hányszor annyit, mint a másik?


Mennyi a kerülete a kerekeknek?

k = 0,48*π = 1,51 m

K = 0,72*π = 2,26 m


Hányszor férnek ezek rá a 67,86 méteres útra? Ennyiszer fordulnak meg.

n = 67,86/k = 44,9 ≈ 50-szer

N = 67,86/K = 30-szor


A kisebb fordul többet, 50/30 = 5/3 ≈ 1,7-szer fordul többet a kicsi.

2013. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kerék egy fordulata alatt mennyit halad előre a kerékpár ( ha nincs megcsúszás)?

Ugye tudod, hogy annyit, amennyi a kerék KERÜLETE. (2 r pi).

Akkor hányad fordul az adott úton? (67,86 osztva a kerülettel)

Világos?

2013. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Értelmes válaszokat kaptál! Meg sem köszönöd?

2013. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!