Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 11. Melyik ragadozó macskaféle...

11. Melyik ragadozó macskaféle bundájára jellemtő az, hogy a sötét színű, gyűrű vagy rozetta alakzatú minták közepén egy pont is van? -leopárd, -gepárd, - hiúz, -jaguár

Figyelt kérdés

12- Ki honosítottam meg hazánkban a lucerna és a vöröshere nevű takarmánynövények terjesztését?

-honfoglaló őseink

-Mátyás király külföldi kertészei

-Tessedik Sámuel

-Nagyváthi János


2. körülbelül mennyi idő alatt képződik 1cm talajréteg? -800-1000 év - 150-400 év -10-20 év - 30-40 év


5. Melyik és hol épült a világ első korszerű gőzhalma? -1836-ban Chicagoban -1839-ben Budapesten -1842-ben Lyionban -1844-Ben Barcelonában

6. Melyik sor párosítása helyes?

-Csikós-csorda , gulyás -ménes,kanász-nyáj,juhászkonda

-juhász-nyáj,csiklós-ménes,-kanász-csorda,gulyás-konda

-gulyás-csorda, juhász-nyáj,kanász-ménes,csikós-konda

-kanász-konda,juhász-nyáj,csikós-ménes,-gulyás-csorda


7. Melyik növényünkre jellemzőek az alábbiak? Dél-Amerikából származik,hozzánk a törökök közvetítésével jutott,állati takarmány,emberi táplálék, ipari nyersanyag,csaknem 150 féle különböző termék készül belőle.

-Búza, -paprika ,- kukorica ,- cukorrépa


2014. jan. 28. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az összes válasz le van írva itt:

[link]

2014. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
csak tudod sokat kell tanulnom és nem igazán élek rá keresgélni://
2014. jan. 28. 20:23
 3/4 anonim válasza:
A 11. kérdésre szerintem hiúz a válasz a többit viszont fejből nem tudom.
2014. febr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocsi szerintem a jaguár... :D
2015. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!