Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy szabályos sokszög egy...

Egy szabályos sokszög egy belső szögének nagysága 150°. Mekkora szöget zár be az egyik szárhoz tartozó magasság az alappal?

Figyelt kérdés

Nemértem ezt a feladatot pedig már sokszor átolvastam.


Ugye van 1 db belső szög: az 156° és ha az 1 csúból húzott átlókat akarom tudni az n-3, d emost ezzel a 156°-al mit kezdjek??


Segítsetek!


2009. dec. 13. 01:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Elírtam! nem 150°hanem 156.
2009. dec. 13. 01:09
 2/7 A kérdező kommentje:

Az egész feladatot elírtam XD Bocsi :(:S

Egy szabályos sokszög egy belső szögének nagysága 156°. Hány átló húzható egyetlen csúcsából?

2009. dec. 13. 01:10
 3/7 anonim ***** válasza:
A szabályos n-oldalú sokszög felbontható n db egyenlő szárú háromszögre. Ha körérajzolsz egy kört és a kör középpontját mindegyik csúccsal összekötöd, akkor látod a háromszögeket. Ezen háromszögek teljesen egybevágók és ha alaposan nézegeted a kör közepét, látod, hogy a száraik által bezárt szögek összege pontosan 360°-ot ad ki. Tehát egy ilyen háromszög szárai által bezárt szög 360°/n. A háromszög másik két szögéről tudjuk, hogy egyenlőek (mivel egyenlő szárú) és a három szög összege 180°. Ezt matematikailag felírva és átrendezve egy szög (180°-alfa)/2, ahol alfa a szárak által bezárt szög. Egy sokszög belső szöge két ilyenből áll össze, vagyis 180°-alfa lesz az értéke. Mivel megvan a belső ször értéke, ki tudod számolni alfát (segítek, 24° lesz), abból pedig visszahelyettesítve n-et. Ha pedig n megvan, akkor meg tudod mondani, egy csúcsból hány átló húzható.
2009. dec. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem értem:///
2009. dec. 13. 01:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyik részét nem érted? Talán rajzold le!
2009. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a) Van egy képlet a szab. sokszög belső szögeinek összegére. Annak segítségével meghatározhatod, hogy hány oldalú a sokszög.

b) Van egy képlet a sokszög átlóinak számára. Szerepel benne az egy csúcsból húzható átlók számára egy kifejezés. Annak segítségével megválaszolhatod a kérdést.

2009. dec. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző jól írta:

a) szabályos sokszögnél: egy belső szög = összes belső szög / szögek száma, vagyis ((n-2)*180)/n = 150 --> 180n-360 = 150n --> n = 12

b) egy csúcsból húzható átlók: önmagába és a két szomszédosba nem húzható, vagyis : n-3=9

2009. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!