Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hol találom meg a válaszokat...

Hol találom meg a válaszokat az alábbi kérdésekre? (Ha tudod a választ írd le. ) kösz

Figyelt kérdés

1. Magyarországon mely egyházon belül él a szerzetesség, mint létforma?

2. Ki alapította az első apátságot Európában?Mikor? Hol van a rendjének magyarországi központja?

3. Melyek a nagy hagyományú, történelmi magyar szerzetesrendek? És mivel foglalkoztak,foglalkoznak?


2009. dec. 17. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress rá google-ban!
2009. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Római katolikus, a görög katolikusoknak nem tudom vannak e Mo.-i szerzetesei.

2. Nursia-i Szent Benedek által 529-ben alapított benedek rend v. bencés rend. Az első apátság a Montecassino hegyén alapították.

Mo.-i központjai: Tihany, Pannonhalma, Budapest, Győr, Bakonybél.

3. Ciszterciták, dominkánusok, ferencesek, piarsiták, pálosok (magyar alapításúak)

2009. dec. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! At első válaszolónak, azt üzenem,hogy kerestem google-n de ezekre a kérdésekrenem találtam választ ezért írtam ki ide.
2009. dec. 18. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!