Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hoffmann: Arany virágcserép?...

Hoffmann: Arany virágcserép? Érti valaki ezeket a kérdéseket?

Figyelt kérdés

Az arany virágcserép:

Mi Veronika életcélja és hogyan éri el?

Melyik mítosz feldolgozásásra lehet felismerni?


Elolvastam a művet, de erre nem tudok rájönni.

Hiszen Veronika életcélja, hogy Anselmus felesége legyen. De ezt nem éri el, hiszen Anselmus nem őt veszi el, hanem Serpentinát, nem? És Verinka ezért megy hozzá végül Heerbrand irattároshoz. Vagy nem? Javítsatok ki, ha tévedek!

Ja és arra sem jöttem rá, hogy melyik mítosz feldolgozása ez. Tudtok ebben segíteni? Előre is köszönöm!


2009. dec. 24. 12:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Légyszíves valaki segítsen! Nagyon fontos!
2009. dec. 24. 12:50
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Sajna nem tudok segíteni. De én is olvastam a könyvet, és ennél rosszabbat, még életemben nem láttam, érettségin is sikerült belehúznom. Szóval nem Te vagy az egyetlen:)
2009. dec. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Osztom az előző hozzászólást, semmi másra nem emlékszem az egészből, csak arra, hogy ez volt a legrosszabb olvasmány, ami a kezembe akadt. De rákerestem Neked:


A mítoszteremtés a romantika és az akkörüli korokban sem volt szokatlan, azokban a korokban és nemzetekben, ahol a népi mítoszrendszer különféle okok miatt elfelejtődött; sok költő művileg teremtett „népi” mítoszokat (sokszor a hamisítás eszközeitől sem visszariadva); kultúrpolitikai céloktól vezérelve, ám már ekkor megjelentek az egyéni teremtésű költői mítoszok is (egy igen jellegzetes példa az utóbbira Hoffman műve, Az arany virágcserép)

2009. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tovább keresgettem:


A levéltáros történetét olvasva merész képzettársításokkal találkozhatunk, miközben a történet – látszólag – teljesen elveszti realitását, és az ősrégi Atlantisz csodaországában, Phosphorus uralma alatt folytatódik.


Talán erre gondolhattak.

2009. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Veronica célja, hogy udvari tanácsosné legyen, és ezt eléri, amikor Heerbrand felesége lesz.
2009. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Mi Veronika életcélja és hogyan éri el?


Meglehet, hogy ez becsapós kérdés. Valóban, az volt a célja hogy Anselmus felesége legyen, de lehet csak annyi a célja, hoggy valaki felesége lehessen, és a mű végén Herbrand felesége lesz. Jobbat nem tudok:D

2009. dec. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy én emlékszem rá. :) Veronika életcélja nem a szerelem beteljesedése, hanem egy "cím" megszerzése. Neki nem az a lényeg, hogy a férjét Anselmusnak vagy Heerbrandnak hívják, hanem a poszt, amihez ezáltal jut.
2009. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaza van annak, aki azt mondta, hogy tanácsosné akar lenni. Szóval neki mind1, hogy ki lesz a férje, ő csak tanácsosné akar lenni. (meg ha jól emlékszem vmi fülbevalót is akart, de erre te tuti emlékszel ha keverem mással)
2009. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
atlantiszi mítosz :)
2011. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!