Matek, egyenlőtlenségek?

Figyelt kérdés

2x+7/2-x=<0

Ez egy tört, és ilyenkor nem szorozhatok be ismeretlennel, viszont -1 el beszorozhatom mindkét oldalt(?) és akkor megfordul a relációs jel. Tehát egy negatív törtnek nagyobb egyenlőnek (pozitív) kell lenni nullánál. Egy negatív tört lehet pozitív?


Ha nem szorzom be -1 el, akkor negatív, vagy nullának kell lennie. És ha így oldom meg, akkor lesz megoldása.


Most akkor hogyan is kellene? Eddig csak olyat vettünk, hogy negatív (<0), vagy pozitív (=>0).


2014. máj. 4. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A tört nevezője akkor kisebb, mint 0, ha negatív, és akkor negatív, ha a számlálja pozitív, a nevezője negatív, vagy fordítva. Ettől függően 2 esetre bontható:


1. eset: 2x+7>=0 ÉS 2-x<0


2. eset: 2x+7<=0 ÉS 2-x>0


Ezeknek páronként egyszerre kell teljesülnie. Ahol teljesül, ott megoldáshoz jutunk, ahol nem, ott nem.

2014. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor lehet negatív egy tört, ha vagy a nevező, vagy a számláló negatív(?) Ezt a két törtet kapom akkor:

első -(2x+7)/2-x

és második 2x+7/-(2-x)

Helyes ez? És ezeket így ki tudom bontani?

első -2x-7/2-x

második 2x+7/-2+x


Mert így már megoldható lenne.

2014. máj. 4. 17:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is ezt írtam?:D Még próbálom értelmezni.
2014. máj. 4. 17:46
 4/5 A kérdező kommentje:
Végső kérdés: mínusz2x+7/2-x lehet pozitív? Ha igen, hogyan?
2014. máj. 4. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanazt kell csinálni ott is, amit leírtam.
2014. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!