Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Koordináta geometria (parabola)?

Koordináta geometria (parabola)?

Figyelt kérdés

Határozd meg az y=(1/8)*x^2 parabolába írt háromszög oldalegyeneseinek egyenletét, ha a háromszög egyik csúcsa a parabola tengelypontja, a magasságpontja a parabola fókuszpontja. (A háromszög minden csúcsa illeszkedik a parabolára)


előre is köszönöm a segítséget, nagyon sokat próbálkoztam, de sehogy se megy. Legalábbis nem az jön ki aminek kéne.



2014. máj. 19. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:

[link]

Szerinted jó ez?

2014. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahogy átnéztem, szerintem jó lesz. Köszönöm!

Valóban az egyik megoldás az y=10, ez az ábrádon is jól látszik. A másik két oldalegyenes pedig így kiszámítható.


Még egyszer köszönöm, hogy szántál rá időt! :)

2014. máj. 19. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem erdekelne, hogy az m' pontosan hogyan jott ki, illetve, az m0 mit jelent ott.
2014. máj. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 -nak!

m' az m-re merőleges egyenes meredeksége = - 1/m.

A nulla index "sajtóhiba" - elnézést.

2014. máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 -nak4

Ha most is túl tömören válaszoltam, kérdezz nyugodtan! Sehol nem indokoltam semmit, arra gondoltam, hogy a kérdező tudja, vagy megkérdezi. Szóval, örülök a kérdéseknek.

2014. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Koszonom szepen, igy mar ertheto. Szep megoldas, ez azert rendesen emelt feladat volt.
2014. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!