Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Röviden a Kurázsi mama és...

Röviden a Kurázsi mama és gyermekei c. mű?

Figyelt kérdés
5-10 mondatba összefoglalná nekem valaki? Előre is köszönöm, nagy segítség lenne.
2014. jún. 16. 15:08
 1/4 Kacsa Tibor ***** válasza:

Nagyon nagyon tömören és röviden arról szól, hogy egy kereskedő asszony (Kurázsi mama, akinek a nevére már sajna nem emlékszem) a háború idején járják a vidéket, és kereskedésből élnek. Ha jól rémlik 3 gyereke van, két fiú és 1 lány. Az egyik fia katonának áll, a másik fiát lelövik lopásért, a lánya pedig néma, és ha jól rémlik ő is meghal, mert riasztani próbálta az embereket valamilyen támadásra, ezért csináltak vele valamit amibe belehalt (azt tudom, hogy nem ők ölték meg, utána halt meg. Ugye azért voltak rá mérgesek, mert nem tudták, hogy segíteni akar, beszélni meg nem tudott)

Nekem ennyi rémlik, ajánlom azért, hogy egy rövidítést olvass el neten, nem tart sokáig, max 10 perc.

2014. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kacsa Tibor ***** válasza:
Akár ezt, vagy valami wikipédiás cuccot ajánlanék, ha nem akarsz sok időt tölteni ezzel.
2014. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kacsa Tibor ***** válasza:

Bocs, ezt lehagytam :D


[link]

2014. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2014. jún. 22. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!