Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy könyvespolc három polcán...

Egy könyvespolc három polcán összesen 420 könyv van. Az első polcon 60-nal több, a másodikon kétszer annyi van, mint a harmadikon. Hány könyv van a harmadik polcon?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
X+60 + 2X + X = 420. Annyira nem bonyolult... :/
2010. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

90

az első képlete a megoldás kulcsa

2010. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Hát jól van na, nem vagyok egy matekzseni, ezt meg kifejezetten nem értem. :D

Különben is, most kezdtük. Ez a tanár meg semmit sem magyaráz.

2010. jan. 17. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:

x+60+2x+x=420

összevonsz=60+4x=420/-60

4x=360 /:4

X=90

Első polc:150

Második polc:180

Harmadik polc:90

Hány éves vagy?:D:D:D

2010. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jóóóvan' onnantól már tudtam, csak azt nem, hogy hogyan kell felírni.

Nem tudod mit kell itt b@szogatni, direkt külön van egy kategória, szóval ha akarom felteszem, nem kötelező válaszolni.

2010. jan. 17. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint, ha tényleg most kezdtétek, meg a tanár sem a legjobb, akkor a lesajnáló megjegyzést visszavonom! :) Direkt nem eredményt írtam, gondoltam, hogy csak az egyenlet felírása nem megy.
2010. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ácsi.

csak kulturáltan megkérdeztem,h hány éves vagy..én nemtudom hogy hanyadikba tanítják ezt,mert emelt matekos vagyok és nekünk mindent hamarabb tanítottak.

14/l

2010. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jól van, bocsi.

Csak mivel odaraktál 3 :D-t, ezért tudom, hogy gúnyosan kérdezted. Tényleg nem vagyok jó matekból, bevallom, ezek az egyenletek nagyon nem mennek. De nem mentségként mondom, tényleg nagyon rossz tanárunk van. Nagyon régimódi, nála csak a szigor létezik. Kicsit túlzásba viszi. Nem ez a baj, más is, de hát ez van. Ha jól tudom, jövőre nyugdíjas lesz, de az nekünk már nem számít. Igen, innen már ügyesen ki lehet találni, hogy 8-as vagyok. És nem tudtam ezt. Én meg angol-tagozatosos vagyok, Nekem az megy. Remélem a következő tanárom jobb lesz.

2010. jan. 18. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:

ha neked így könnyebb akkor írd így.

A három polc legyen x,y,z

A három polcon 420 könyv...azaz x+y+z=420

Az első polcon 60-nal több van, mint a harmadikon...x=z+60

A másodikon kétszer annyi van...y=2z


x+y+z=420

x=z+60

y=2z


ez egy egyenletrendszer

az elsőbe behelyettesíted a másik kettőt:

z+60+2z+z=420

3z=360

z=90


Három ismeretlennel nekem egyszerűbbnek tűnik és gondoltam, hogy neked is. Így tudod, hogy mindegyik polcon hány könyv van.

2010. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!