Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vektor-Mátrix-Vektor szorzás?

Vektor-Mátrix-Vektor szorzás?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná a technikát, amivel kijött a végeredmény, valami mutogatós szorzós dolog, be is van karikázva meg keretezve pár szám, de ez csak 2 eset, biztos kell egy harmadik keret/karika is és, a szaggatott keretnél nem értem, hogyhogy nem nulla jön ki, ha összeszorzom, szóval, valaki felvilágosítana?:)

2014. okt. 4. 19:57
 1/10 A kérdező kommentje:
A mátrix itt speciálisan tenzor, tudom, ne kössünk most a fogalmakba :).
2014. okt. 4. 19:58
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Úgy érzed, tudnunk kellene, hogy milyen eredményről kérdezed, hogy jött ki, mi volt a feladat, és a tanárod mit karikázott be és mit jelölt szaggatott kerettel?
2014. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy egyértelmű, hogy ott van az n vektor felírva a mátrix alatt vízszintesen, jobbra tőle függőlegesen, bele vannak írva az elemet konkrétan, ott az eredmény - bizony, az egyenlőségjel után! És erre van valami módszer, ha így írjuk fel. Én biztos vagyok benne, hogy ezt egy avatott, matematikában jártas személy tudja, hogy miért vannak ezek bekarikázva.
2014. okt. 4. 20:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Itt a linken minden részletesen el van magyarázva, csak kövesd a kék nyilakat és sárga vonalakat.
2014. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A matematikában jártas vagyok, csak a te gondolataidban nem, azért próbáltam sugallni, hogy kérdezhetnél hasznosabban is.
2014. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lefordítom magyarra az eddigi válaszokat:

"Belinkelnél egy képet a feladatról?"

2014. okt. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te most komolyan gondolod, hogy ez ebben a formában egy értelmes kérdés?

Ez valami vicc? Remélem kamunak szántad ebben a formában!

2014. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Kijött a fizika feladat eredmény, de nem értem pontosan, hogy hogyan. Valaki elmagyarázná a módszert, hogy hogy kell a fizika feladatot megoldani!? :S Be is lett karikázva kékkel nekem, de nem tudom, hogyan csináltuk, és hogy az aláhúzott az miért nem 256.89986, miért nulla? A csoporttársamnak meg pirossal van bekarikázva, én nem értem ezt a matek izét. Úgy csináltuk, hogy összeszoroztuk, meg kiszámoltuk utána. Valaki magyarázza már el nekem légyszi! Kamu válaszok kíméljenek!" :D https://www.youtube.com/watch?v=gX-Jjl_8dvA
2014. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Normális matematikus nem fogja érteni ezt a kérdést, mivel ebben a formában nincs értelme. Ennek ellenére, hogy segítsek valamit: a vektorszorzásnak érdemes utánanézned. Nyiss ki egy lineáris algebra könyvet!
2014. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


9-dik oldaltól, mátrixszorzás nicknéven! ;)

2014. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!