Fizika rezgőmozgás?

Figyelt kérdés

Totál nem értem az egészet.Ebben az évben még leckét sem tudtam írni.Most írtam egy kettest,de szeretném valahogy megérteni.

T=4 sec Y=A/2

Mennyi ideig lesz az y nagyobb,mint a maximális érték fele ? És akkor mindenféle grafikonozás volt


T=10 sec A=9 cm Y=5 cm t=? Mennyi időnként vana test a maximális kitérés harmadánál 3 cm távolságra?


Szerintem,ha ezeket megérteném,talán az összes többi is menne (nekem egy levezetés sosem elég).


Remélem valaki tud segíteni :/



2014. okt. 9. 16:04
 1/1 Tom Benko ***** válasza:
A rezgőmozgás egy szép szinuszgörbe. Lerajzolod, meghúzod a 0,5A és -0,5A egyeneseket, és megkeresed, hol volt rajtuk túl a görbe. Ekkor volt a kitérés nagyobb, mint a fél amplitúdó. A másik hasonlóan.
2014. okt. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!