Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aranynak és Petőfinek miféle...

Aranynak és Petőfinek miféle komasági kapcsolata volt, és ez hogyan utal a Tompa család életére?

Figyelt kérdés
Annyit találtam,h P. fiának Arany és neje voltak a keresztszülei,egyébként semmi érdemlegeset nem tudtam meg :/

2014. okt. 22. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A keresztszülőség oda-vissza is igaz, Arany János fiának, Arany Lászlónak Petőfi Sándor volt a keresztapja.

Nem tudom, mire gondol a kérdező tanár, a komasági viszony kapcsán, mivel keresztszülőségről van szó, a gyermekekre ?

Van egy közös, szomorú életrajzi vonatkozása Aranynak és Tompának.

Tompa Mihály gyermekkorukban vesztette el fiait, Arany János leánya, Juliska fiatal felnőttként halt meg.

2014. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!