Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tanulási tippek? Melyik a...

Tanulási tippek? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
Olyanokat mondjatok amik mellett ugyanannyi szabadidőm is marad mint amennyi tanulásra fordítok.
2010. febr. 7. 15:53
 1/5 anonim válasza:
Nekem pont az a bajom, h nem tudok rendesen tanulni. Márminthát csak úgy tudok tanulni, ha nagyon sokszor leírom. Ez nagyon sok időt elvesz, de azért van ez nálam így mert nem vagyok vmi okos.
2010. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el egyszer az anyagot. Csak fusd át és nézd meg, mik a fontos mozzanatok. Ha kell emeld ki. Ezután még egyszer olvasd el figyelmesen, majd mondd vissza mit olvastál. Közben ellenőrizd mi maradt ki, azzal, hogy nézed mit mondtál. Utána mondd el kívülről az egészet egyszer és ami nem ment azt még egyszer nézd át. Nekem ennyi kellett, hogy bármit megtanuljak. (Egyetemet végeztem)
2010. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. (: Én szakközépiskolás vagyok de érdekel a magyar történelem és egy kicsit szoros az idő a TZ miatt. Viszont azt is lehet alkalmazni hogy nem kell szó szerint bemagolni mindent?
2010. febr. 7. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne tanulj szóról szóra történelmet, annak semmi értelme. Az évszámokat és a neveket kell magolni csak. Olvasd át, értsd meg, hogy mit tettek és mi volt a céljuk ezzel, miért tették. Én így tanultam és 5-ös lettem töriből.
2010. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tatárjárást például totál eltudtam képzelni. Hogy milyen volt amikor a kunok bebocsájtást kértek az országba, IV. Bélának döntenie kellett utána Julianus barát meghozta a hírt, hogy esetleges tatár támadás várható. A tatárok bejutása a Vereckei hágón át, a király menekülése a muhi-i veszteség. (: Jó ötlet.
2010. febr. 7. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!