Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika versenyfeladat...

Matematika versenyfeladat segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az alábbi feladattal akadtam el:


[link]


Valaki nem tudná elmagyarázni a megoldási menetét az elejétől a végéig? Tehát nem a feladat megoldására lenne szükségem, hanem arra az infóra, hogy hogyan kellene ezt elvégezni helyesen. Amikor vettük nem voltam ott, pótolni pedig még nem volt lehetőségem. Előre is köszi!


2015. febr. 27. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a feladatot két napja kérdezte valaki. Válaszoltam, és a megoldás módjára rákérdeztem. Sajnos a kérdező nem méltatott válaszra.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Ha valaki érdemben válaszolna, folytathatnánk a megoldás gondolatmenetét.

2015. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy-két dolgot értek, vettük már a trigonometriai dolgokat is, csak nem igazán értem, hogy mikor melyiket kell használni. :/
2015. febr. 27. 20:10
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a segítséget!
2015. febr. 27. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Indirekt módon arra jutottam, hogy ez a szögeloszlás csak derékszögű háromszög esetén áll fenn.

Lehet, hogy tévedek, a bizonyításon vagy cáfolaton még dolgozom.

2015. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!